Dům, byt a zahrada

Ať už lidé bydlí v bytě či domě, vždy chtějí mít doma útulno. V bytě jde mnohem snadněji provádět úpravy, než v rodinném domě. Většinou bývá součástí rodinných domů i zahrada. V panelákovém bytě zlepšujeme, rekonstruujeme jen naše pokoje. Ovšem v případě rodinných domů provádíme úpravy nejen uvnitř domu, ale i na zahradě.

Na dům, byt a zahradu se můžeme podívat dvojím pohledem. První pohled nám může přinést časopis. Druhý pohled je náš vlastní. Je to pohled toho, jak my sami vnímáme naše bydlení. Jak moc usilujeme o to, aby naše domy, byty a zahrady vypadaly útulně.

Často přemýšlíme nad tím, jak je vylepšit. Pořád něco upravujeme, přestavujeme a ne a ne být spokojeni. Naopak to může být taky, neupravujeme, nepřestavujeme, ale chtěli bychom. Když se rozhodneme pro zlepšení bytu, je vhodné vědět, kde hledat inspiraci. Inspirovat se můžeme buď v časopise Dům, byt a zahrada, nebo na internetu.

Časopis Dům, byt a zahrada je měsíčník. Můžeme si ho každý měsíc koupit v trafice, nebo si zaplatit roční předplatné. Komplexně se zaměřuje na rodinné domy, byty a zahrady. Věnuje se především architektuře, stavbě, rekonstrukci. Nalezneme zde i rady, jak vybavit interiér a upravit zahradu.

Časopis přináší návštěvy z pozoruhodných nemovitostí. Jsou v něm uvedené rady od zkušených architektů a odborníků. Poskytuje praktické rady, informace a tipy, je rozdělen na kategorie.

Ovšem nemusíme se řídit jen radami časopisu a internetu. Každý z nás má vlastní představu o tom, jak bude bydlet. Často si můžeme sami navrhnout náš originální plán. Stačí jen trošku snahy a úsilí a naše představa se může stát skutečností.

Snem každého z nás je bydlet ve vlastním. Je to ta prvotní jistota, kterou člověk ve sém životě hledá. Dům nebo byt si můžeme pořídit díky hypotéce. Jistě není to levná záležitost, ale na druhé straně je to vlastní věc.

I když si pořídíte jen byt, je možné k němu mít zahradu. Tu sice budete mít někde mimo, ale je to možné. Představuje krásné místo k relaxaci. Záleží jen na nás, jak zahradu využijeme. Pokud se rozhodneme pro čistě relaxační využití, nebudeme potřebovat žádná políčka na pěstování zeleniny. Zahrada bude disponovat trávníkem. Umístíme na ni zahradní krb a gril. Dětem vybudujeme prolézačky a pískoviště. Rovněž zde můžeme pořádat párty se sousedy. Nezapomeňte na to, že zahrada není pouze zábava a občas se budete muset chopit sekačky, sekyrky a plevat záhonky. Na zahradě je tedy důležité myslet nejen na pergolu a posezení, ale i na kůlnu na nářadí, či zahradní domek.

Při funkčním využití budeme již uvažovat o umístění políček, kde můžeme pěstovat zeleninu. Rovněž mohou být na zahradě umístěné ovocné stromky. V tomto případě nám zahrada přináší dvojí užitek. První užitek je radost z vlastnoručně vypěstované zeleniny. Druhým je vhodné využití volného času.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.