Lehátko zahradní

Čas, kdy přichází léto, je vhodné využít pro nákup lehátka zahradního. Využijete ho při svém relaxování a opalování na slunečních paprscích. V létě si určitě rádi lehnete na zahradu a zaposloucháte se do hravých zvuků přírody. Při tomto požitku určitě budete potřebovat spolehlivé lehátko, ve kterém se vám bude ležet příjemně a budete si moci relaxování řádně vychutnat.

Trendy v oblasti lehátka zahradního

Letos se v této oblasti bude trend pohybovat okolo pohodlnosti, desingnové neokoukanosti, jenž spojí dohromady jednoduchost, maximální pohodlí a jedinečnost vzhledu. Stále více lehátek už není nutné na zimu schovávat, jelikož jsou univerzální. Třeba ratanová lehátka organických tvarů můžete mít v pracovně a před sezonou je jen vynesete na zahradu. Obdobně to funguje i u umělého ratanu a teaku.

Pohodlné, ale zdravé

Spolu s pohodlností lehátka zahradního jde ruku v ruce i jeho vliv na vaší páteř i celkové držení těla. Správně zvolené lehátko vám dodá příjemný pocit relaxování a přitom napomáhá i vašemu zdraví. Mělo by mít nastavitelné polohovací opěradlo, popřípadě i polohování nohou. Jedině tak si ho budete moci upravit přesně podle vašich potřeb. Udrží páteř v rovině a v takové poloze, jenž vyhovuje páteři.

Při jeho výběru dbejte na to, aby naprosto přesně vyhovovalo všem požadavkům, které na něj máte. Samozřejmostí při nákupu lehátka by mělo být i to, že si na něm budete moci poležet a vyzkoušet všechny jeho funkce, právě proto, abyste zjistili, zda vám zcela vyhovuje. Platí zde pravidlo, raději pořádně vyzkoušet a koupi si rozmyslet, než se unáhlit a pak litovat.

Základní dělení

Lehátko zahradní se dá v zásadě rozdělit na dřevěné, plastové, kovové a ratanové. Toto rozdělení platí nejen z hlediska estetického, ale také z hlediska funkčního. Každý z materiálu kromě toho, že jinak vypadá, má také odlišné vlastnosti.

Výhody a nevýhody jednotlivých materiálu

Dřevěná – jsou standardní volbou každého, kdo má rád přírodní materiály. Takové lehátko se totiž hodí všude a jednoduše zapadne do exteriéru zahrady, je možno ho umístit i na větší zahradu nebo pod dřevěnou pergolu.

Ratanová – patří mezi stále více oblíbenou možností k vybavení zahrady. Lehátka z umělého ratanu jsou velice lehká a nenáročná na péči. Umělý ratan byste na první pohled nedokázali odlišit od přírodního ratanu, základní rozdíl je v tom, že umělý ratan může mít jakoukoliv barvu, neláme se, je odolný vůči povětrnostním vlivům.

Kovová – vyrábí se z hliníku, oceli nebo jiných kovů. Kov je materiál, který se hodí pro lidi, kteří mají rádi moderní a nadčasový vzhled. Lehátka můžete najít ve variantách skládací, houpací nebo polohovací.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.