Jak opravit vodovodní baterii

Jak opravit vodovodní baterii

Vodovodní baterie jsou zařízení, bez kterých se neobejde žádná koupelna ani kuchyň. A co když se baterie porouchá? Troufnete si na její opravu?

Oprava pákových vodovodních baterií

Nejčastějšími poruchami u pákových vodovodních baterií je kapání vody zpod rukojeti či z ramínka baterie. V tomto případě je nutné vyměnit o-kroužky a těsnění, které tvoří silikonová vazelína. Vždy si dejte pozor, abyste koupili komponenty stejných rozměrů. Někdy nestačí kroužky a těsnění a je nutné vyměnit celou kartušovou vložku.

Dalším problém, který může u pákových (nejen těch) vodovodních baterií nastat, je nestabilní průtok vody. Z velké pravděpodobnosti je na vině vodní kámen. Zbavíte se ho očištěním otvorů na discích kartušové vložky.

Při opravě pákové vodovodní baterie byste si měli bez problémů vystačit s nářadím, které máte doma. Budete potřebovat šroubováky, imbusový klíč a jemný kartáček na čištění usazeného kamene. Uvedené opravy vodovodní baterie nezaberou příliš času a s opravou si poradí středně šikovný kutil.

Oprava kohoutkových vodovodních baterií

Podobně jako pákové baterie se opravují i kohoutkové. Problémem bývá většinou gumové těsnění na spodní straně ventilové vložky. Časem dojde vlivem posouvání k opotřebení. Následkem toho začne kapat voda z ramínka baterie. Může kapat i z rukojeti či od spodku. V tom případě přistupte k výměně o-kroužku na ventilu. Pro tuto opravu vám postačí šroubovák a imbusový klíč. Budete-li potřebovat vyměnit ventilovou vložku, vezměte si k ruce také klíč na sedlo ventilové vložky.

K její výměně je třeba přistoupit, je-li hodně opotřebovaná a výměna těsnění nepostačí. Budete-li vyměňovat ventilovou vložku, zvažte, jestli by se vám nevyplatila výměna celé vodovodní baterie, nejlépe za pákovou či termostatickou, které jsou modernější a přinesou vám také větší úspory za vodu.

Pokud si se závadou vaší vodovodní baterie (ať už jakékoliv) nevíte rady, svěřte práci odborníkům. Na stránkách www.levna-koupelna.cz můžete stáhnout zdarma několik elektronických knížek o koupelnovém vybavení.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.