Klimatizace pomáhá, ale musí se správně nastavit

Pohráváte-li si s myšlenkou na pořízení klimatizace, seznamte se i s jejími nevýhodami. Respektive s negativy, které souvisí se špatným nastavením a nesprávným používáním. Lékaři upozorňují, že k nejčastějším nešvarům patří příliš velký rozdíl mezi venkovní teplotou a teplotou v klimatizované místnosti. Pokud přesáhne 7 °C, pak se z klimatizování stává kontraproduktivní proces.

Proč si klimatizaci pořídit?

Důvodů pro koupi klimatizační jednotky je víc než dost. Podle odborníků na klimatizace do bytu Pardubice z Recu-clim většinu zákazníků motivuje zvýšení celkového komfortu, a to především v průběhu parného léta. Vysoké teploty lidský organismus enormně zatěžují – reakce v podobě zvýšeného tlaku, nadměrného pocení a zrychleného krevního oběhu nejsou příjemné. Nehledě na fakt, že výrazně klesá pozornost, zpomalují se reakce a srdce vynakládá mnohem více energie, aby mohlo normálně fungovat.

S ohledem na výše uvedené je logické, že pobyt v klimatizovaném prostředí vnímáme jako velmi příjemný. Příliš studený vzduch však bývá příčinou mnoha zdravotních komplikací – především nachlazení a pálení očí následkem nadměrně vysušeného vzduchu.

Co se stane, když to s klimatizací přeženete?

Dlouhodobý pobyt v překlimatizované domácnosti a časté přecházení mezi horkým venkovním a studeným vnitřním prostředím způsobuje ochraptění, pocity škrábání v krku, katar horních cest dýchacích, bolesti hlavy, potíže se soustředěním a v neposlední řadě teplotní šok.

Lékaři v minulosti poukazovali na rozvoj alergií a ekzémů v důsledku množení bakterií a roztočů, ovšem tomu učinily přítrž moderní klimatizační jednotky s kvalitní filtrací a ionizací vzduchu. Díky těmto přístrojům je vzduch naopak kvalitnější a zdravější.

Co dodat závěrem? Pořízení klimatizační jednotky je bezesporu dobrý krok – budete-li ji používat správně, na vašem zdraví se rozhodně nepodepíše. S výběrem vhodného modelu vám ochotně poradí specialisté na klimatizace a rekuperace do bytu Pardubice z Recu-clim.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.