Luxus do vašeho obýváku

Sedáte už celé dekády na té stejné pohovce a máte pocit, že je na nejlepší cestě do sběrného dvora? Jestliže z ní trčí péra a už ani nejde rozlišit původní barva, máte nejspíš pravdu. Co jí takhle dopřát zasloužený odpočinek a pořídit si domů luxusní kousek, na kterém se vám bude příjemně odpočívat po náročném dni, a ještě zkrášlíte svůj obývací pokoj!

Vybírejte pečlivě

Kvalitní sedací souprava představuje nemalou položku v rozpočtu, přesto se vyplatí do ní investovat. A to z mnoha důvodů. Představuje jednu z dominant pokoje, a jestliže jste si už dali práci se sladěním závěsů s kryty na vypínače, rozhodně nechcete, aby vám zrovna sedací souprava do výsledné kompozice neladila. Proto je nejlepší vybírat designové kousky, na nichž je vidět rukopis zkušeného návrháře a které jsou svým vzhledem nadčasové, takže nebudete muset řešit výměnu nábytku každých pár let.

Dalším důvodem je samozřejmě vaše zdraví. Po náročném dni v práci si asi každý chce na chvíli odpočinout, a právě sedací souprava je tím nejčastější místem, kde takříkajíc „vytuhneme“. Je proto důležité, aby byla stabilní a dostatečně prostorná, takže se na ni pohodlně vejdete bez bolavých zad a křivení páteře.

Když není místo

Často se stane, že rozloha pokoje ani zdaleka neodpovídá našim představám a plánům. Co dělat, když musíte do obyváku o rozměrech 15 metrů čtverečních vměstnat 20 metrů čtverečních věcí? Řešením je rohová sedačka. Přiznejme si, že právě pohovka často zabere nejvíce místa – tak proč ji neuklidit do kouta! Získáte tím plno volného prostoru, ať už na skříně či konferenční stolek, a stále se vám bude sedět pohodlně.

A co když naopak místo je? Máte-li prostoru přebytek, skvělým řešením je sedací souprava 3+2+1. O co jde? Tato sedací souprava se skládá z třímístné pohovky, dvoumístné pohovky a křesla – tak, abyste při odpočinku měli co největší pohodlí.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.