Obývací pokoj jako centrum rodinného života – jak na to?

Právě obývací pokoj je místnost, kde se rodina setkává jak během dne, tak i večer, a proto by měla být zařízena prakticky a zároveň jednoduše. Bohužel se také stává, že se v obývacím pokoji pouze hromadí spousta harampádí z celého domu, což zcela potlačuje jeho potenciál. Jak tuto místnost zařídit tak, aby vyhovovala všem členům rodiny a zároveň zapadala do celkového stylu domu?

Klíčem k zařízení ideálního obývacího pokoje je střídmost. I když bychom tam rádi měli všechny připomínky rodinných dovolených, dětské výrobky a nejlépe i kancelář, je nutné si odepřít nepotřebné dekorace do obývacího pokoje. Primárně myslete na to, že všechny plochy a plošky budete muset uklízet a vytírat z nich prach, světlé potahy se brzy ušpiní a každé volné místo bude brzy zaplněno odloženými nepotřebnostmi. Obývací pokoj by měl být vzdušný, měli byste tedy udržet většinu prostoru volného.

Eleganci a otevřenost obývacího pokoje podporují moderní prvky, jako například nízké televizní stolky, na stěnách by se měly vyskytovat především světlé barvy, které opticky nezmenšují pokoj. Právě dostatek světla je dalším důležitým mezníkem každého obývacího pokoje, nezapomeňte tedy ani na nástěnná svítidla a dostatek oken. Nebyl by to obývací pokoj, kdybyste se nemohli uvelebit na pohodlné sedačce, nepodlehněte tedy jen modernímu designu, ale vybírejte tak, aby se vám i dobře sedělo.

Co se podlahy týče, nejoblíbenějším řešením jsou dnes plovoucí podlahy, které výrazně podporují vzdušnost interiéru. Dřevěný dekor navíc celou místnost zútulňuje a vnáší do interiéru nádech přírody. Pokud toužíte po koberci, zvolte koberec kusový, který se barevně hodí ke zbytku vybavení.

I při výběru doplňků mějte na paměti přísloví, že méně je někdy více. Snažte se proto volné plochy doplnit pouze několika ladícími prvky a zvolte spíše doplňky, které můžete obměňovat a změnit tak i celkový ráz pokoje.

One Comment

  1. Karel 29.3.2013 Reply

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.