Vjezdy k domu – jakou bránu zvolit

Znáte to, chcete vjet ke svému domu, ale k tomu musíte nejdřív vystoupit z auta, dojít si k domu, otevřít bránu, nastoupit zpátky do auta, vjet k domu a opět vystoupit a zavřít za sebou bránu. I když moment, žijeme už v takové době, kdy opravdu není potřeba vykonat tolik úkonů, abyste se svým autem zajeli k domu. Jsou tu přece moderní vjezdové brány, jejichž fungování zajišťuje motor a vám tak stačí jen zmáčknout z auta dálkové ovládání a brána se sama otevře.

Ačkoli je zřejmé, že si za tento komfort v porovnání s klasickou bránou připlatíte, určitě se vám tato investice vyplatí. Je ale otázkou, jaký typ brány si zvolíte.

Existují totiž posuvné brány, které jezdí po k tomu vyhrazené kolejnici. Tato kolejnice pak tvoří jakýsi práh, přes který budete autem vždy přejíždět.

Pokud se vám tahle alternativa nepozdává, můžete vyzkoušet samonosné brány. Jak je patrné už z názvu, nemají zapotřebí žádné kolejnice. Brána se hýbe na základě systému zabudovaného přímo v samotném betonovém základu brány.

V obou případech je ale brána tvořena pouze jedním křídlem, které se hýbe do strany. Existují sice i dvoukřídlé brány se zajištěním otevírání na elektropohon. Křídla se pak většinou otevírají směrem do pozemku, takže tento typ vyžaduje dostatek prostoru za branou. Ať už zvolíte kterýkoli typ, můžete u něj volit z množství designových provedení tak, aby vám pasoval do zbytku oplocení pozemku, přičemž povrch kovových součástí je zpravidla opatřen ochranným nátěrem, ale za příplatek je možné obstarat pozinkování.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.