Venkovní žaluzie zajistí stínění, ochranu i tepelnou izolaci

V dnešní době máme na výběr z velkého množství stínících zástěn, existují venkovní žaluzie, venkovní rolety, posuvné panely a další. Venkovní zástěny najdeme jak na rodinných domech, tak i na administrativních budovách. Nejenže jsou velice praktické a účelné,  ale správným výběrem najdeme i velice elegantní zástěnu.

Když se řekne léto, snad každému se vybaví sluníčko. Jenže něco jiného je vyhřívání se u vody nebo na zahradě a něco mnohem jiného je sluneční žár přes okna a rozpálená domácnost. Zmírnit teplo se dá více způsoby, jedním z nich jsou venkovní rolety. Naopak v zimě částečně omezují únik tepla.

Venkovní žaluzie a rolety

Venkovní rolety každý zná z výloh obchodů, nyní jsou však oblíbené právě i v kancelářích či na rodinných domech. Rolety jsou tvořeny z plastových nebo hliníkových lamel, ty jsou pak upevněny v postranních lištách. Venkovní žaluzie mohou být dokonce i ze dřeva. Můžete jejich lamely natočit, tak že i když uvidíte ven, slunce vám celý interiér nerozpálí. Venkovní zástěny vás nechrání jen proti slunci, ale také před nepříznivým počasím, ochrání vaše okna například před kroupami. Díky roletám získáte příjemně tichou místnost, brání totiž místnost od hluku. Další skvělou vlastnost, kterou získáte v případě pořízení venkovních žaluzií nebo rolet je zvýšená bezpečnost vašeho domova nebo chaty. Některé odolnější typy rolet zloději nedokáží vytáhnout a navíc si zástěnu můžete objednat se zámkem. Pokud se rozhodnete pro venkovní látkové stínění, zaplatíte tak trochu více než za vnitřní žaluzie, avšak koupíte si tak zároveň své pohodlí a bezpečí.

Montáž a ovládání venkovních žaluzií

Žaluzie se dají přidělat třemi způsoby – na rám okna, do ostění nebo na fasádu. Ovládat se dají buď ručně, nebo elektropohonem. Ovládání elektropohonem je v mnoha ohledech výhodnější, nejenže prodlouží životnost rolet, ale také jde nastavit automatické ovládání rolet (reakce na čas, vítr nebo jiné).

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.