Vyberte si stínící techniku

 

Skoro u každého moderního domu se v současné době počítá s velkou prosklenou plochou. Ty sice vypadají na pohled velmi efektivně, mezi domem a zahradou není skoro žádná bariéra, problém ovšem nastane, když se do daného okna opře sluníčko. To máte během pár minut pocit, že jste ve skleníku. A jediné, na co myslíte, je, jak celé okno zastínit. Zatímco dříve byly jednou možností interiérové závěsy, rolety nebo žaluzie, dnes už je situace na trhu zcela jiná a ve stínící technice je mnohem větší výběr.

Venkovní žaluzie

Velmi oblíbené jsou v současné době především venkovní žaluzie. Chrání dům jak před všudypřítomným sluncem, tak vám zajišťují i soukromí před zraky z ulice či sousedů. Navíc mají i skvělé tepelně izolační vlastnosti. To znamená, že v létě se nebude budova přehřívat, a v zimě tudy naopak neunikne žádné teplo. To všechno by nejspíš dokázaly i kvalitní interiérové rolety, ty venkovní však navíc také chrání okno před větrem a bouřkou. Výměna velké prosklené plochy je totiž nejenom nepříjemná, ale rovněž finančně nákladná.

Instalace a ovládání venkovní žaluzie

Nemusíte se bát ani v případě, že máte již starší dům. Venkovní žaluzie se dají bez problémů umístit na jakoukoliv stavbu. Připevnit je můžete buď přímo na okno, nebo na fasádu. Také ovládání je zcela jednoduché. Vyberte si ze dvou systému. Manuálního, kde jsou žaluzie posunovány pomocí šňůrky nebo kličky, či ještě pohodlnějšího elektrického s dálkovým ovládačem. Pokud chcete sami vyzkoušet výhody stínění pomocí venkovních žaluzií, obraťte se na prověřeného a dlouholetého prodejce, jakým je například společnost Climax. Tomuto výrobci se dokonce povedlo vyvinout revoluční samočistící technologii, díky které se žaluzie udržují sami čisté. Na jejich povrchu je totiž umístěna tenká vrstva speciálního nátěru.


Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.