Elegantní jídelní set oživí vaši jídelnu

kremove-zidle-bily-jidelni-stul-03-800x650Prostor jídelny je poměrně hodně frekventovaný. Vždyť tady trávíme jakékoli chvíle, jež jsou nedílně spjaté s konzumováním potravin. Moderní jídelna je dnes navíc většinou propojena s kuchyní, takže možná ještě o to je správný výběr jídelního setu důležitější. Jaké jsou aspekty této nesnadné volby? Právě na to se zaměříme v následujících řádcích. Alternativ je skutečně hodně.

Stůl jako středobod jídelny

Základem celé jídelní sestavy je bezesporu stůl. Vyroben může být z různých materiálů a odlišnosti najdeme i v jeho vzhledu. Právě jím začneme. Klasiku představuje model se čtyřmi nohami a deskou. Takovýto jídelní stůl je jednoduše přemístitelný a v podstatě tradiční. Vybírat lze ale i variace s jednou jedinou nohou a deskou ukotvenou ke stěně anebo s pevnými nohami přichycenými k podlahové ploše. Z pohledu materiálů se nejčastěji prosazuje masivní dřevo, jež je přírodní a vzhledově nekompromisní. Moc hezky ale vypadají i kovové konstrukce v kombinaci třeba s laminem. Všechny materiály by v současné době měly zajišťovat bytelné postavení stolu a neotřelý design.

Pohodlné a útulné posezení

Věnovat se vyplatí i posezení. Sedací nábytek do kuchyně a jídelny se liší především konstrukcí. Obecně vzato, vybírat lze jak židle, tak i lavice. Pokud máte více prostoru, vyplatí se vsadit spíše na prvně jmenované. Lavice jsou optimální do rohů a stísněnějších jídelen či koutů kuchyní. Bez problémů se na ně vejde i více lidí. Židle nabízí větší variabilitu. Není nezbytné volit pouze ty dřevěné, zajímavě vypadají i provedení z vysoce kvalitního laminátu anebo kovu. Samozřejmostí by mělo být polstrování přispívající k maximálnímu komfortu při sezení. Ať už se rozhodujete pro jakékoli jídelní sety, podívejte se do nabídky eshopu Dona-shop.cz. Stoprocentně se inspirujete a něco si vyberete.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.