Na barevné kombinaci podlahy a stěn záleží!

Renovace vašeho bydlení je na spadnutí a vás čeká složitý úkol. Ještě předtím, než začnete vybírat nábytek a zařízení, musíte zvolit vhodnou kombinaci barev. A kde jinde začít, než u podlahy a stěn? Jde o největší plochy, které mají na celkovou atmosféru zásadní vliv. Zeptali jsme se na pár tipů zkušených řemeslníků z cechu Ekomplex. Podlaháři a malíři pokojů Jihlava nám prozradili, proč na barevném sladění záleží víc než na čemkoliv jiném.

Vybrat barvy není jen tak. Kritérií, která jsou při výběru podstatná, je celá řada. Musíte vzít v potaz dispozici místnosti, směr položení podlahových dílců, působení jednotlivých barev a vzorů… a ve finále zajistit harmonický celek podlahy, stěn a stropu.

bytmag.cz_remeslnici_Ekomplex_01

Podlaháři Jihlava doporučují, aby zákazníci při výběru podlahové krytiny přihlíželi také k estetické stránce. Zároveň je nezbytné přistupovat ke každé místnosti individuálně a dbát na charakter interiéru. V praxi jde o využití síly barevných tónů – například kombinace střízlivé a světlé podlahy se světlými stěnami zaručuje optické zvětšení místnosti. Toužíte-li po útulnějším a menším prostoru, zvolte tmavší a teplé tóny.

Na optické změně velikosti prostoru mají vliv také vzory a směry pokládky. Velké vzory dokáží místnost radikálně zmenšit a deformovat, malé vzory mají opačný efekt. O prodloužení a zvětšení se spolehlivě postarají také podélné pruhy nebo úzká prkna. Hravou atmosféru vykouzlí střídání širších a užších prken. A to není zdaleka vše – vizuálního dojmu venkovského bydlení dosáhnete prkny s drážkou ve tvaru V na dlouhých a krátkých stranách.

bytmag.cz_remeslnici_Ekomplex_02

Svůj podíl mají také ochranné lišty. Vyberete-li si lišty v barvě stěny, zmenšíte prostor podlahy a naopak. Nezapomeňte ani na známé pravidlo, podle kterého by měla podlaha být o dva odstíny tmavší nebo světlejší než nábytek.

S barevnou kombinací interiéru vám rádi pomohou profesionálové z Ekomplexu. Využijte špičkové služby za nízké ceny a svěřte renovaci bytu odborníkům. Součástí komplexního portfolia jsou nejen podlaháři a malíři, ale také instalatéři Jihlava a další řemeslníci.

Mohlo by vás zajímat: Jak vymalovat předsíň, aby reprezentovala?

One Comment

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.