Nechcete zbytečně utrácet za energie? Poraďte se, jak ušetřit

 

Účty za energie bychom nejraději ignorovali, jenže to bohužel nejde. Naštěstí se můžeme pokusit alespoň o snížení částky, jakou musíme každý měsíc zaplatit. Úspory energií spočívají v režimových opatřeních. Jaké jsou způsoby pro efektivní snížení účtu za energie a na koho se obrátit v případě, že chcete získat další rady? To se dozvíte v tomto článku.

Několik rad, jak snížit náklady na energie

Nejčastější příčinou vysokých účtů za energie jsou velké náklady. Často spotřebujeme mnohem více, než doopravdy potřebujeme. Pokud se to navíc propojí s drahým poskytovatelem elektřiny, může být výsledek opravdu alarmující. V rámci úspory energií se zamyslete nad tím, kde pravděpodobně berete zbytečně velké množství. Často se jedná právě o elektrickou energii, přičemž úspory elektřiny jsou poměrně jednoduché na zařízení. Spočívají ve volbě šetrných moderních spotřebičů, vypínání přístrojů po jejich používání, instalaci LED žárovek, ale také v omezení spotřeby teplé vody.

Kde najdete další praktické rady?

Jestliže se do toho chcete skutečně opřít a udělat si vlastní analýzu, kde ještě můžete ušetřit, je dobré zjistit si co nejvíce tipů. Internetový projekt E.ON Rádce obsahuje obrovské množství praktických rad, jaká opatření zavést, pokud nechcete platit vysoké částky za spotřebu energií. Najdete zde také inspiraci z oblasti ekologie a šetrného životního stylu. Patří sem například úspora vody, které každý člověk využije v průměru 100 litrů za den.

Zeptejte se na vaši konkrétní situaci

Všechny uvedené rady jsou obecné a univerzální. Potřebujete-li vyřešit specifický problém, můžete se obrátit na energetické poradce, kteří vám zdarma poskytnou praktické informace. Velkým problémem bývá rekonstrukce a dotace, které by byla škoda nevyužít. S pomocí se snadno prokoušete celým administrativním procesem a zároveň si připravíte ideální technické řešení pro snížení energetické náročnosti budovy. Osobní konzultace s energetickými poradci je dostupná v Brně a Českých Budějovicích. Pokud to máte daleko, můžete je kontaktovat také emailem: poradce@eon.cz nebo telefonicky: 800 773 443.


Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.