Rolety, závěsy nebo žaluzie?

Sluneční záření, pouliční osvětlení, ale i zvědavé pohledy z ulice se dají jednoduše odvrátit roletami, závěsy nebo žaluziemi. Nevíte, jaké řešení bude nejvhodnější právě do vašeho interiéru? Všechna mají své plusy i minusy.

Závěsy

Dřevěné či kolejnicové garnýže, na nich tenké záclony a po stranách silnější závěsy patří ke klasice. Z nepřeberného množství materiálů, vzorů a barev není problém si vybrat do jakéhokoliv interiéru. Navíc jsou k dostání i tzv. zatemňovací závěsy, které vůbec nepropouští světlo a částečně odizolují i teplo a hluk zvenčí. Další výhodou je, že je lze snadno vyměnit v případě, že se vám okoukají nebo zničí. Nevýhodou může být snad jen náročnější údržba – do látky se snáze zachytí prach a pachy. Také je třeba myslet na to, že tmavší barvy mohou malou místnost opticky ještě zmenšit.

Rolety

Rolety mohou být venkovní i vnitřní. Ty venkovní chrání dům kromě světla a tepla také před zloději. Vnitřní rolety bývají vyrobené většinou z látky s různými vlastnostmi. Mohou například odrážet světlo a odpuzovat prach. Nevýhodou je jen malá možnost manipulace – v podstatě se dají pouze roztáhnout či zatáhnout. Propustnost světla ovlivňuje pouze vybraný materiál. Také údržba je náročnější než u závěsů, sundávání a nandávání vnitřních rolet chce trochu cviku. Venkovní rolety lze pouze otírat.

Žaluzie

Žaluzie jsou univerzálním řešením, a proto také tolik populárním. Propustnost světla u nich lze regulovat podle toho, v jaké poloze jsou natočené, jsou cenově dostupné a mají dlouhou životnost. Zdlouhavé otírání prachu z jednotlivých lišt se dá eliminovat umístěním žaluzií mezi izolační skla. Na rozdíl od ostatních způsobů stínění ale neizolují teplo a nevyrábí se v tolika designech. Jejich instalace se navíc neobejde bez vrtání do oken.

Nemůžete se rozhodnout? Široký výběr závěsů, záclon i vnitřních rolet za skvělé ceny najdete na e-shopu levne-garnyze.cz.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.