Braňte se proti slunci kvalitní stínicí technikou oken

Díky velkým oknům nebo proskleným částem stěn získáváme v interiéru dostatek světla, což je důležité pro komfortní život uvnitř i pro dobrou náladu, která se ke světlu bezpochyby vztahuje. Kromě chtěného přirozeného světla ale získáváme i sluneční svit, měsíční záři, světlo pouličních lamp, kolem projíždějících automobilů a podobně. Proto je důležité opatřit okna stínicí technikou, která nám umožní světlo, a i teplo v interiéru regulovat dle našeho přání.

Zatemnění, které vás nadchne

Výbornou možností, jak okna zatemnit, je montáž venkovních rolet. Nejenže se vyrábí v mnoha barevných provedeních, takže s jejich pomocí dotvoříte celkový ráz budovy, ale vyrobí vám je přesně na míru i co se rozměrů týče.

Venkovní rolety přináší úlevu od silných paprsků slunce, v místnostech pomáhají udržet příjemnou teplotu, večer zajistí soukromí, i když svítíte do pozdních nočních hodin. Chrání zároveň před nepříznivým UV zářením, které ať chceme, nebo ne, pomalu ale spolehlivě ničí vybavení domácností.

Zastínění z vnitřní strany oken

Kromě rolet je možné použít i vertikální žaluzie. Hodí se jak do domácností, tak do reprezentativních prostorů společností. Stačí vybrat vhodnou barvu a prostor mohou zútulnit, osvěžit, dodat mu eleganci, rozjasnit jej… Jsou snadno ovladatelné, mají mnoho poloh nastavení. Využít je lze nejen na okna a prosklené větší plochy stěn, ale i k optickému přepažení místnosti nebo zneprůhlednění skleněných příček místností v interiéru.

K zastínění a získání soukromí můžete zvolit i žaluzie. Pomohou vám ať už máte okna klasická, kolmá k zemi, nebo šikmá, kupříkladu střešní. Oblíbené jsou i vnitřní rolety, které mohou být jednobarevné, pestré, vybrat lze typy určené do dětských pokojů, pracoven, obývacích pokojů… Opět mohou barvou, obrázky podtrhnout pokoj, v němž jsou namontovány.

Ať už si vyberete venkovní rolety, vertikální žaluzie či jinou stínicí techniku, důležitá je odborná montáž a manipulace, jaká má být. Díky tomu budete se zastíněním určitě spokojeni.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.