Nepříjemné horko vyřeší levně mobilní klimatizace do bytu nebo stropní ventilátor

Letní měsíce jsou pro obyvatele bytů náročným obdobím. Teploty v létě stoupají každým rokem výš než předchozí rok a i ten, kdo zavrhoval pořízení klimatizace, nad ní v těchto dnech uvažuje. Klimatizace však není jedinou možností, jak byt ochladit. Hledáte-li levné, avšak spolehlivé zařízení pro ochlazení vzduchu, nabízí se mobilní klimatizace do bytu nebo stropní ventilátor.

Jednoduchý, ale účinný stropní ventilátor

Stropní ventilátory byly jedním z prvních přístrojů, které pomáhaly zpříjemnit prostředí uvnitř místnosti. Princip fungování je jednoduchý – pomocí rotujících lopatek rozhání vzduch v místnosti a vytvářejí tak příjemný vánek. Teplota v místnosti sice zůstává stejná, avšak pocitově klesá.

Vzhledem k poměrně jednoduché konstrukci je stropní ventilátor velmi levnou záležitostí. Nejlevnější stropní ventilátor lze pořídit už od dvou tisíc korun. Levný je i jeho provoz.

Účinná mobilní klimatizace do bytu

Mobilní klimatizace pomáhá snížit reálnou teplotu v místnosti. Funguje totiž na podobném principu jako drahé nástěnné klimatizace, jen s tím rozdílem, že jak vstupní, tak výstupní jednotka je součástí jednoho přístroje a odvod horkého vzduchu je řešen hadicí vloženou do okna. To sice způsobuje vyšší hlučnost přístroje, ale srovnáme-li pořizovací ceny klasické a mobilní klimatizace do bytu, jistě lze nad tímto nedostatkem přivřít oči.

Těsnění pro mobilní klimatizace do bytu

Máte-li mobilní klimatizaci, nebo uvažujete-li nad její koupí, doporučujeme pořídit si k ní také těsnění do okna, které udrží hadici mobilní klimatizace ve správné poloze a zároveň zabraňuje, aby se teplý venkovní vzduch dostal pootevřeným oknem zpět do místnosti. Tímto způsobem lze zvýšit účinnost chladicího výkonu klimatizace až o 50 %. Těsnění pro mobilní klimatizace navíc funguje jako síť proti hmyzu.

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.