Jak si správně nastavit pojistku bydlení i její vhodné doplňky?

Abyste žili spokojeně a měli jistotu, že v případě, když váš dům nebo byt poničí přírodní živly, vandalové nebo zloději, budete mít finance na náhradu, musíte si sjednat jeden ze základních druhů pojištění bydlení. Nejpopulárnější je majetková pojistka, která má i svou novou – ještě lepší a rozsáhlejší variantu. Je také dobré uvažovat nad doplňky, které vám dají větší pocit jistoty.

Proč je lepší volit pojištění majetku?

Pojištění majetku v sobě zahrnuje pojištění nemovitosti a domácnosti, jako takové poskytuje komplexní ochranu bydlení. Jeho problém byl, že si ho nemohli sjednat chataři a chránit své rekreační objekty. Změnu přinesla teprve nedávno pojišťovna Ergo. Na trh uvedla pojistku Bezpečný domov PLUS. Je to pojištění majetku i pro chaty, dále také pro ordinace a další objekty, které až doposud šlo pojistit jen velmi těžko. Tato varianta zaznamenala velkou popularitu, klienti ji dokonce označili za TOP produkt v hodnocení na nezávislých finančních serverech.

Doplňky ochranu rozšíří!

Velmi populární je pojištění prodloužené záruky, se kterým si u nových spotřebičů prodloužíte záruku až o dalších 36 měsíců. Vztahuje se na větší (pračka, myčka, lednice) i menší spotřebiče (kuchyňské spotřebiče, tablety, telefony aj.). Výhodné je také pojištění nahodilého poškození nebo odcizení. To vás chrání hlavně před náhlými výdaji, když vám někdo pojištěné věci (telefon, kamera, tablet aj.) odcizí i v případě, když dojde k jejich poškození. Do třetice se doporučuje ještě pojištění odpovědnosti. To se vztahuje na škody, které svým neopatrným chováním způsobíte druhé osobě (více o něm v tomto článku).

Online je to výhodnější

Všechny zmíněné typy pojistek vyřídíte na internetu. Vyplnění žádosti zabere jen několik minut. K pojištění bydlení musíte znát jen velikost obytné plochy v m2. Pojistka je platná od druhého dne a většinou se uzavírá na dobu neurčitou.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.