Kvalitní pohovky nestárnou

Nejen potahový materiál, který je na první pohled vidět, rozhoduje o životnosti celé pohovky. Je také zapotřebí zvolit dobře i to, co vidět není.

Vzhledem k tomu, že nábytek většinou není právě levnou záležitostí, budeme od něho vyžadovat, aby nám vydržel v nezměněné podobě po dlouhou dobu. Proto je nutné vybírat skutečnou kvalitu. Někteří majitelé bytů upřednostňují luxusně vypadající kožené pohovky, které ale mohou mít jednu nevýhodu.

  • Jestliže máte v bytě volně pobíhající domácí mazlíčky, pak od ní raději upusťte.

Pokud chcete, aby i více namáhaná pohovka vydržela skutečně dlouho, pak je vhodnou variantou spíše příjemná potahová látka, která se vyznačuje snadnou údržbou.

  • Luxusní vzhled i dokonalé užitné vlastnosti přináší například čalounění v semišovém vzhledu.
  • Posezení bude velice příjemné a údržba snadná a rychlá.

Nábytek, který slouží k odpočinku, není ale jen o potahové látce nebo čalounění. Je také zapotřebí myslet na ostatní použité materiály. Budete-li využívat pohovku i jako občasné lůžko pro noční odpočinek, pak je dobrou volbou výplň sedáku v kombinaci PUR pěny s pružinami bonell. Tyto dnes tolik využívané pružiny mají tu výhodu, že se i při větší námaze a zatížení neuvolňují a stále drží svůj tvar. Jednotlivé pružiny jsou vzájemně propojeny tak, že je výplň sedací části pohovky prodyšná a sedák může „dýchat“.  Tím pádem se prodlužuje životnost celého tohoto nábytku.

Důmyslné rozkládací systémy

Zvolíte-li praktickou rozkládací pohovku, pak se ani při častém rozkládání a opětovném skládání nemusíte obávat opotřebení. Moderní pohovky jsou vybavené systémem klik-klak, který nejen, že je šetrný k samotnému nábytku, ale také ušetří námahu při manipulaci.

  • Mechanismus může být také podle potřeby vybaven gumovými kolečky, který ochrání i podlahovou krytinu před poškozením.
  • Jako vítaný bonus můžete mít úložný prostor, který nahradí nejméně jednu skříň a spoří tak místo kupříkladu při ukládání sezónního oblečení.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.