Moderní obývák – obývákové stěny v novém

V nejednom domě má masivní obýváková stěna stále své pevné místo. Jistě si každý dokáže živě představit, jak taková stěna vypadá. Nespočet dvířek, dekor nepřirozeně barevného dřeva a rádoby elegantní zpracování. Pokud jste si domů pořídili tohoto dinosaura, můžete si bát jisti, že vám bude sloužit až do konce života. Je to však to, co skutečně chcete? Multifunkční a poměrně rozměrný nábytek se opět vrací, zapomeňte však na nepříjemnou dýhu, myslete moderně!

Nová generace nábytku do obýváku se od toho starého liší v několika zásadních bodech. Místo velké zakryté plochy preferuje vzdušnost, které lze docílit díky poličkám, nízko položeným úložným prostorům a hladkým plochám. Ubylo sice skříněk, do kterých lze schovat všudypřítomné harampádí, za to ale oceníte glanc a design, který nahradil univerzálnost starých stěn. Ty se sice daly použít snad v každém interiéru, to bylo však tak všechno, co se na nich dalo obdivovat.

Takhle ne!

Moderní verze obývákových stěn také lákají na maximální jednoduchost. Ta se projevuje na celkovém vzhledu, kde ubylo chytů, barevných přechodů a hran, trendem jsou naopak hladké plochy, neviditelné otvírání a snadná údržba. V případě, že se rozhodnete ke koupi tohoto typu vybavení, vždy si vyzkoušejte, zda jsou úložné prostory dobře přístupné a představte si, čím je naplníte. Často se totiž stává, že designéři podlehnou uměleckému dojmu a zapomínají na funkčnost. Velmi praktickým zlepšovákem je také možnost variabilního rozkládání a organizace jednotlivých dílů, které si můžete sestavit přesně podle dispozic bytu a vlastních požadavků. Výsledek budí iluzi, že se jedná o jediný kus nábytku, v e skutečnosti je však tvořen hned několika skříňkami, poličkami a regály.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.