Nový byt krok za krokem

Pokud jste se rozhodli koupit nebo pronajmout byt, jistě si oddychnete, když skončí všechny peripetie spojené se smlouvami a nekonečným vyjednáváním detailů. Konečně stojíte v bytě, který je jen a jen váš. Brzy se však naskýtá otázka nová – co udělat jako první? Je lepší hned nastěhovat starší nábytek, nebo kupovat veškeré věci nové? Vymalovat teď, nebo až po koupi designových doplňků? Vyplatí se pokládat nové podlahy či koberce? Možností je spousta a je těžké se rozhodnout.

Nejdůležitějším krokem je vytvořit si ucelený koncept bytu, jeho stylu a vybavení. Chcete sladit byt do jedné barvy? Kolik jste ochotni utratit za jeho úpravy a plánujete ho přestavovat jednorázově, či průběžně? Je nutné si zodpovědět právě tyto otázky a podle toho začít se zařizováním.

Nastěhovali jste se do prázdného bytu? Je tedy čas na případné vymalování a poklad koberců či podlah, dokud si nemusíte lámat hlavu s nábytkem. Je proto také vhodné mít v záloze náhradní bydlení, nebo pracovat na místnostech postupně, abyste měli kde složit hlavu. Před nastěhováním nábytku – ať už nového, či staršího – si zjistěte dispozice a rozměry jednotlivých místností, abyste po vynesení stokilové postele do pátého patra nezjistili, že se už zkrátka nikam nevejde. Při nákupu nového nábytku mějte na paměti koncept, který jste si zvolili. Vždy se snažte promyslet, zda se onen zvolený kus nábytku bude hodit ke zbytku bytu a nenaruší jeho harmonii.

Pokud už máte za sebou stěhování a případný nákup nového nábytku, přichází asi nejpříjemnější fáze zabydlování, a to celkové doladění interiéru. Vyrazte na nákupy designových doplňků, rozvěste obrazy, slaďte závěsy a bavlněné povlečení, zkrátka si hrajte. Pokud máte nábytek sladěný do neutrální barvy jako například bílé, můžete doplňkové barvy střídat jen za pomoci doplňků, a tak vás nový byt niky neomrzí!

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.