Sledujte moderní trendy – zařiďte si byt ve skandinávském stylu

Severské země byly pro Čechy vždy tak trochu exotické. Co nás ale na Skandinávii láká asi nejvíce není krásná příroda, ale jednoduchý, účelný a přece nesmírně designově propracovaný styl bydlení. Přitom ale nemusíme zůstávat jen u němého obdivování, přizpůsobit byt severskému stylu totiž není nic těžkého. Podívejte se s námi na několik rad, jak do interiéru pustit svěží vítr ze Skandinávie.


V první řadě nezapomínejte, že tento styl je o jednoduchosti s několika oživujícími, originálními prvky. Na čem design postavit? Alfou i omegou jsou přírodní materiály, tedy zejména dřevo, dřevo a zase dřevo. Začněte dřevěnou podlahou pokračujte nábytkem. Co se týče barev, snažte se použít co nejsvětlejší, kromě bílé zejména jemné odstíny modré.


U nábytku platí také ověřená finta – nechte jeden kus nábytku, aby kraloval pokoji. Ať už je to oprýskaná komoda po babičce, kterou natřete na červeno, nebo designový výrazný lustr, na kterém každá návštěva může oči nechat. Ale nebojte se použít také doplňky, které trochu oživí celý interiér bytu. Co takhle přes sedačku přehodit kožešinu nebo pro vaši manželskou postel vyrobit čelo ze starých dřevěných palet? Představivosti se meze nekladou!


Textilní doplňky také hrají v severských bytech důležitou roli. Promyslete si, jak by měl váš byt vypadat a tomu přizpůsobte i bytový textil. Spřátelte se s polštáři v různých odstínech vaší oblíbené barvy, udělejte si radost a kupte si přehoz se soby. Nebojte se kombinování, k dřevu a bílé se totiž hodí každá barva. Pro jistotu ale zůstávejte u maximálně dvou odstínů, aby interiér nepůsobil přeplácaně.

Při výběru nábytku se držte co nejjednoduššího designu. Pokud sáhnete po jednoduchých liniích a užitné funkci, nemůžete se mýlit. Pokud si nevíte rady, zkuste načerpat inspiraci u řetězce IKEA, který se ve Skandinávii zrodil a jistě vám tak pomůže s novými nápady i pro váš byt.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.