Zajímavá historie Pražské Michle

 

Praha má velmi bohatou historii. Stejně tak její jednotlivé části. Jednou z nich je i Michle, jež se v současnosti rezidenční adresou s novými byty v Praze 4. Ta je nyní od svého historického vzhledu na míle vzdálená. Nicméně je stále možné najít stopy historie a vesnického jádra.

Trocha historie

Bohatá úroda byla hlavním důvodem k osídlení tohoto místa. Od své první zmínky ve 12. století se postupně rozvíjela. Ve 14. století už byla vcelku velkou osadou s vinicemi, zahradami, mlýny a sladovnami. O tom referuje řada úředních dokumentů, v čele s falsou listiny krále Přemysla Otakara I. – jednoho z významných českých panovníků. Mohli jsme zde najít také synagogu.

Do půlky tisíciletí obci Michle vlastnilo několik majitelů. Počítat mezi ně můžeme i radikální husitské křídlo, nebo Jan Reček z Ledče. Ten mimochodem založil Rečkovu kolej na Karlově Univerzitě – Kolej nejsvětější panny Marie domu Národa českého. V roce 1506 došlo k vypálení celé obce. Na svědomí měl tento čin Jiří Kopidlanský. Chtěl se tak pražanům pomstít za popravu svého bratra.

V 19. Století začal pomalu mizet zemědělský základ vesnice a nahrazoval se více průmyslovými objekty. Tento trend modernizace samozřejmě pokračuje až do dnešních dnů. V roce 1922 byla Michle oficiálně připojena k městu Praha.

Rezidence Hadovitá

Nové byty v Michli vznikají v rezidenci Hadovitá, přímo na Michelské stráni. Je považována za bydlení naprosto bez kompromisu. Rezidence Hadovitá je prestižní adresa s okolím vhodným pro život s dětmi. Najdete zde všechny výhody městského života ale také klid, toho venkovského. Blízko rezidenci stojí školky, základní školy a gymnázia.

Pro více informací o nově vznikající rezidenci v Michli přejděte na webové stránky https://www.rezidencehadovita.cz.

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.