Zateplovávní bytů a úspora energie

V případě že se pustíte do zateplování budov nejdříve je třeba vyřešit vlastnictví, to se týká hlavně zateplování bytovek nebo panelových bytů. Souhlas musí dát každý vlastník bytu. Poté je potřeba vytvořit projekt zateplování a všechny potřebné dokumentace pro stavební firmu. Projektová dokumentace se skládá s textové části, která zahrnuje technickou správu, posudek a výměry. Další podstatnou částí je vykreslovací část, ve které neleznete všechny důležité řezy, náklesy, půdorysy a pohledy. Další částí jsou dokumentace zateplovacího systému, bleskosvodu, požární ochrany a další.

Proces zateplovania

Velice podstatnou sloužkou před samostatným vyhotovením a realizací projektu je výběr financování. Obvykle jsou 3 možnosti: státní zdroje, komerční zdroje, nebo vlastní zdroje.

Elektrické vytápění budov je oblíbenou a moderní možností vytápění. Využívá se u vytápění větších prostor jako jsou kostely, nebo kancelářské prostory. Výhodou je jednoduchá instalace na strop ve výšce 2-30m. Bezhlučný a bezpečný ekologický mechanizmus poskytující rovnoměrné teplo. Mezi nejdůležitější výhody patří úspora energie až o 50%.

 

 

 

 

 

 

 

V posledních letech se prudce zvyšují ceny za plyn, elektřinu ,vodu a další nezbytné věci bez kterých se neobejdeme. Proto je úspora tepla a dalších energiích velice diskutovaným tématem. Spořit se dá mnoha způsoby, využít se můžou moderní technologie, které jsou často velice drahé, nebo zkusit starší osvědčené metody šetření a omezování.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.