Trendy véčkové a skládací telefony Huawei v roce 2022

Uvedení Huawei Mate X v roce 2019 označuje značku jako jednu z prvních společností, které vyrábějí véčkové nebo skládací telefony pro spotřebitelský trh. S tím, co bylo řečeno, jsou stále ve fázi vývoje, což znamená, že u tohoto typu technologie můžete očekávat řadu nedostatků. To však neznamená, že jsou cenově dostupné a jsou považovány za luxus. Koneckonců, jsou to revoluční technologie, které by člověk měl zvážit.

Ale pokud chcete naskočit do rozjetého vlaku a chcete být součástí trendu, pak věřím, že budete rádi, že budete vlastnit jeden z kapesních telefonů Huawei. A pokud přemýšlíte, který se vám hodí, článek, který jsem na dnešek připravil, je to, co hledáte! Uvedl jsem čtyři současné skládací a véčkové telefony Huawei a doufejme, že vám to pomůže najít nejlepší gadget, který vyhovuje vašim potřebám a konkrétním preferencím.

Huawei Mate X

Jak již bylo zmíněno dříve, Huawei Mate X se zapsal do historie, když byl poprvé uveden na trh v listopadu 2019. Byl mezi prvními verzemi konvertibilních smartphonů na trhu spolu se Samsung Galaxy Fold, LG V50 ThinQ a přepracováním Razr od Motoroly. Primárním problémem těchto zařízení je samozřejmě jejich robustnost, zejména při přestavbě na větší.

Nyní je kvalita zpracování tím, čím Huawei Mate X vyniká od zbytku konkurence. Ve složené podobě vypadá zařízení jako váš typický smartphone, ale je trochu robustní. Ale jakmile jej rozložíte, obrazovka je bezchybná a zdá se, že jde o prémiový tablet Huawei, který lze využít i pro účely produktivity.

 

Huawei Mate X2

Huawei Mate X2 byl uveden na trh 22. února 2021 a oproti svému předchůdci je zjevně o krok výš. Aktualizací, kterou uvidíte u X2, je software a interní procesory. Je spuštěn v operačním softwaru Android 10 a je posílen o Kirin 9000 5G, díky kterému je zařízení schopné provádět jakékoli úkoly související s produktivitou.

Telefon také nabízí GPU Mali-G78 MP24 a procesor Octa-Core Cortex A-77, což znamená, že můžete očekávat plynulé a citlivé uživatelské rozhraní. Ale jakkoli jsou aktualizace působivé, nepodporují služby Google Play. Všechny nezbytnosti si musíte nainstalovat přes Huawei Store, což může být vzhledem k množství dostupných aplikací v Google občas nepohodlné.

Huawei Mate XS

Huawei Mate X2 není jediný skládací telefon, který tato zářivá technologická společnost uvedla na trh v roce 2020. Během prvních čtvrtletí téhož roku také oznámila Huawei Mate XS. Rám telefonu se skládá z plastové přední části a hliníkového krytu. Je to slušný tvarový faktor, který umožňuje zařízení spolehlivě odolávat poškrábání a náhodným pádům.

Huawei Mate XS je také vybaven technologií čipové sady Android 10 a Kirin 990, která je dostatečně slušná na spouštění základních úkolů a dalších úkolů v oblasti produktivity. Co se týče her, nečekejte mnoho. Jak vidíte, specifikace je dost dobrá pouze pro provozování špičkových her ve středních nastaveních. Dobrá věc však je, že má působivé fotoaparáty se 40MP širokoúhlým, 8MP teleobjektivem a 16MP ultraširokým hlavním fotoaparátem. Bohužel nemá selfie kameru.

Huawei P50 Pocket

Rok poté společnost vydala další skládací zařízení, díky kterému je konkurence s velkými technologickými společnostmi velmi strmá. Huawei p50 pocket je skládací telefon značek mimo řadu X. Design gadgetu je velmi podobný verzi Motorola Razr z roku 2019, která je také označována jako véčka. Ve složeném stavu je to jen asi 87,3 mm x 75,5 mm x 15,2 mm, což je menší než krabička cigaret, a když je rozložený, smartphone vypadá jako plnohodnotný vlajkový telefon.

Huawei P50 je jedinečný díky malé kruhové OLED obrazovce umístěné vedle fotoaparátů. V podstatě má základní funkci jako vaše běžná obrazovka, ale je dost dobrá na to, abyste mohli provádět videohovory na cestách nebo se rychle podívat na vaše oznámení, aniž byste museli otevírat telefon.

Závěrečné myšlenky

Huawei je přední technologická společnost, pokud jde o inovace a spolehlivost, a pevně věřím, že nebudete zklamáni žádným skládacím telefonem těchto značek. Vše bude záležet jen na vašich osobních preferencích a samozřejmě na vašem rozpočtu, protože mohou být docela drahé, dokonce i ty, které byly vydány před dvěma lety.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.