Co dělat, aby vás hluk od sousedů víc neobtěžoval?

Ne každý máme to štěstí, že je klid v bytě, co se týče hlučnosti od sousedů na každodenním pořádku. Nechtěný hluk zažíváme díky dupajícím dětem v bytě nad námi, díky sousedovic synovi, který se učí na bicí a žije vedle vás, nebo kvůli častému štěkání psa od sousedů pod vámi. I křičící děti, hlasitá hudba nebo hluk ze sousedící dílny, dovedou v místnosti, v níž se nacházíme, přinést spoustu negativních emocí. Hluk, jestliže je vyšší, musíme řešit. Díky němu nepodáváme dostatečně vysoké výkony, jsme nervózní, podráždění, můžeme si vypěstovat psychické nemoci…

Jaké máme možnosti odhlučnění místnosti?

Je rozdíl, kterou část bytu nebo místnosti chceme odhlučnit. Tedy zda budeme odhlučňovat podlahu, stěnu nebo strop. Kupříkladu velmi užitečná je akustická pěna. Lisovaná akustická pěna může mít různé rozměry od 5 – 55 mm. Hodí se pro různé účely řešení akustiky. Nejčastěji se používá při zvyšování neprůzvučnosti konstrukcí stěny či podlahy, ale také se využívá jako kročejová izolace pod koberec. Jsou firmy, které vám mohou odhlučnění provést, nebo vám poradí a prodají různé druhy materiálů pro různé druhy konstrukcí, se kterými se může člověk setkat. Jednou takovou je firma potichu.cz. V nabídce má i lisovanou akustickou pěnu s názvem Silent Foam. Třeba typ Silent Foam Carpet dokáže snížit hluk až 44 dB při použití pod koberec.

Další variantou je kročejová izolace. Jde o zvukovou izolaci podlahy proti hluku vznikajícím při chůzi, dupání, šoupáním židlí, jednoduše proti hluku, který způsobujeme přímým kontaktem s podlahou. Často se stává, že je odhlučnění podlahy buď špatné z pohledu materiálů nebo realizovanou technologií. Běžné izolace zvláště tepelné, mají problém snížit zvuky s nízkou frekvencí. To je právě zmiňovaný dupot, bouchání, chůze… Chce to materiál účinný při nízké frekvenci. A to je právě kročejová izolace.

Obraťte se na firmu potichu.cz a nechte si nabídnout možnosti, jak odhlučnit vaši stěnu sousedící s hlučným sousedem, jak odhlučnit podlahu při vznikajícím rodinném domě nebo v již existujícím bytě či domě, nebo s jakýmkoli jiným dotazem. Jsou zde profesionálové, kteří mají rádi výzvy a udělají vše pro to, aby vám přinesli vytoužený klid.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.