Zvolte si dobře podlahu, po které budete chodit celý život!

V době, díky se designu a úpravám interiéru věnuje tolik času, zůstávají často podlahy v pozadí. Ovšem dobře zvolená podlaha ovlivňuje nejen vyznění dojmu, ale i naše pohodlí a často i zdraví. Proto by rozhodně neměla být opomíjena a výběru koberce, dřevěné podlahy či PVC by měla být věnována náležitá pozornost i proto, že se jedná o poměrně dlouhodobou investici.

Nejčastějšími variantami podlahových krytin jsou klasické koberce, PVC či dřevěné, případně laminátové podlahy. Každá z možností má své výhody a nevýhody, které je před nákupem třeba zvážit a zhodnotit, co je pro nás nejdůležitější. Nenechte se proto ovlivnit pouze vzhledem podlahy, ale zvažte i její vhodnost do různých místností dle využívání.

Koberce potěší šetřílky a nepříznivce přezůvek, nikoli však alergici. Nízké pořizovací náklady tak vyvažují mikrobi a často také poměrně nízká trvanlivost. I tak si však koberce udržují stálé místo v našich domácnostech, dílem díky ceně, dílem pohodlnosti a komfortu při chůzi. Mezi výhody patří taky snadné položení koberce a výběr z nepřeberného množství barev, vzorů či typů vlasu. Pokud se rozhodnete pro jinou krytinu, stále můžete ozvláštnit interiér kobercem kusovým, který místnost příjemně zútulní.

I když klasické kvalitní PVC nabízí snadnou údržbu, dlouhodobou životnost a velký výběr z motivů, v oblíbenosti ho předstihuje laminátová krytina. Ta je podobná výrazně dražší dřevěné podlaze, lze ji však pořídit za zlomek ceny, je mnohem odolnější a ideální pro použití podlahového topení. Oproti přírodnímu dřevu však laminát působí chladně a tvrdě, což však vyváží široký výběr dekorů a téměř nulová údržba.

Dalším luxusním řešením podlah představuje korkový povrch, který se chlubí chemickou odolností, tepelnou izolací a dlouhou životností. Milovníci různorodých vzorů si zde však na své nepřijdou, existuje zde totiž relativně málo variant dekorů.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.