Chcete krásně spát? Potom si pořiďte dobré povlečení

Hlavním bodem každé ložnice je postel. A ta by měla být krásně čistá a stylově upravená, abychom se v ní cítili co nejlépe. Podstatný díl na výsledném efektu nese právě povlečení. Víte, jak vybrat to správné? S tím vám poradíme v tomto článku.

Vsaďte na přírodní a kvalitní materiál

Povlečení se vyrábí z různých materiálů. Ovšem zřejmě nejlepší volbou, jakou můžete udělat, bude bavlněné povlečení. Bavlna je přírodní vlákno s velmi dobrými vlastnostmi. Pomáhá absorbovat přebytečnou vlhkost, nedráždí pokožku a je dostatečně prodyšná pro zajištění přirozené cirkulace vzduchu. Navíc je na omak příjemná a jistě se vám v takovém ložním prádle budou zdát krásné sny.

Při výběru se nezapomeňte podívat i na krepové povlečení. To je vyrobeno ze speciálně upraveného bavlněného vlákna. Má specifický efekt a díky své struktuře se nemačká, což znamená, že se nemusí žehlit. I spánek v takovém jemném ložním prádle se ihned stane úplně jiným zážitkem.

Jakou barevnou variantu a vzor?

Dalším bodem je výběr barvy a vzoru. Vzhled povlečení by měl ideálně korespondovat s dalším vybavením místnosti a dohromady vytvářet funkční estetický celek. Když se vám to povede a správně si vyberete, pozvednete celou ložnici na úplně jinou úroveň. I takový zdánlivě malý detail, jakým se může ložní prádlo zdát, udělá podstatný rozdíl. Použijte to, co máte rádi, a nebojte se ani odvážnějších a neobvyklých vzorů.

Co ještě nezapomenout při výběru

Při výběru zkuste vsadit na kvalitní české povlečení. Nezapomeňte i na vhodné rozměry odpovídající velikosti vaší postele a lůžkovin. Dobré je pamatovat i na to, že je nutné mít alespoň dvě sady povlečení pro jejich výměnu a možnost praní. Po nákupu vybraného povlečení si důkladně přečtěte pokyny k jeho údržbě. Jedině jejich dodržením je možné zachovat krásný vzhled a dlouhou životnost.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.