Jak zařídit moderní dětský pokoj?

Žádné jiné prostředí není pro děti tak důležité jako domov, a tím spíše samotný dětský pokoj. Proto v žádném případě nepodceňujte výběr nábytku do této místnosti, který se pochopitelně liší dle věku vašeho potomka.

Moderní dětské pokoje pro mladší děti

Nábytek můžete nakupovat jak po jednotlivých částech, tak investovat do celé sestavy do dětského pokoje. V obou případech je ovšem nutné pamatovat na mnoho podstatných faktorů. Pro menší děti, tedy novorozeňata a batolata, je samozřejmě nutné pořídit i specifické druhy nábytku. Nesmí Vám tedy chybět pohodlná dětská postýlka se zábradlím, případně kolébka, anebo přebalovací pult. Budete ovšem potřebovat také nejrůznější skříňky a skříně.

Náš tip: podívejte se na sestavy do dětského pokoje, které si můžete ihned pořídit domů.

Pamatujte rovněž na to, že celkový vzhled moderního dětského pokoje by měl působit na malé chlapce i děvčata příjemně, čemuž by měl odpovídat nejen nábytek, ale rovněž nátěr stěn. Nic nezkazíte ani nálepkami oblíbených dětských postaviček.

Vybavení dětského pokoje starších dětí

Pokud máte doma již o něco starší potomky, opět tomu musíte přizpůsobit nábytek. Děti předškolního a školního věku potřebují nejen komfortní dětskou postel s prvotřídní matrací i skříňky na oblečení a hračky, ale také psací stůl a pohodlnou židli či křeslo.

Náš tip: vysoce kvalitní dětské postele z e-shopu Nabytek-helcel.cz zajistí dětem všech věkových kategorií příjemný a zdravý spánek.

I v tomto věku pochopitelně musí být dětský pokoj maximálně útulný. Na druhou stranu to s barvami v žádném případě nepřehánějte, protože méně je někdy více. Musíme navíc zmínit ještě jednu důležitou okolnost, a to dostatek světla. Starší děti totiž začínají číst a psát a navíc v určitém věku plnit i domácí úkoly, takže by si při těchto činnostech neměly kazit oči.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.