Jak ušetřit na topení – vyplatí se začít už v létě!

leseni_5Během topné sezóny, kdy je kotel několik měsíců v provozu se může spalovací komora zanést a tím tak snížit svou účinnost. Následující rok pak vzniká v létě větší spotřebu energie na ohřev teplé vody a v zimě celkově vyšší náklady na vytápění.

Vyčistit kotel se vyplatí nejen z ekonomického hlediska.

Proč byste měli během panujících veder řešit nějaký kotel, když zima je ještě daleko! Právě letní období je ideálním pro pravidelnou údržbu kotle. S nástupem zimy budete připraveni a bez obav můžete začít topit.

Stejně jako v případě stavby domu využijete služeb stavební firmy v Praze, i na servisování kotle je třeba zavolat odborníka. Proškolený technik zkontroluje všechny důležité části, zjistí, zda jednotlivé komponenty (kotel, zásobník, regulace, expanzní nádoba) dobře fungují, jestli je třeba je vyčistit od usazených nečistot. Opotřebované díly vymění za nové a mimo to i změří hodnoty emisí.

Po takové profesionálně odvedené kontrole si můžete být jistí, že topení bude opět hospodárné a ekologické. Rovněž zajistíte, že systém bude bez poruchy pracovat do další prohlídky. Předejít komplikacím a výpadkům při panující zimě je výhrou pro každou domácnost.

Pravidelný servis kotle vám ušetří peníze a náklady na vytápění.

Finance, které tak díky tomuto opatření získáte můžete použít na plánovanou jarní rekonstrukci domu. Zarezervujte si lešení už nyní na půjčovna lešení v Praze.

Nečekejte se servisem na zimu – pak už může být pozdě!

Čekat s potřebnou kontrolou kotle až na zimu je zbytečný risk, který se vám nemusí vyplatit. Dvě hodiny času a pár stovek korun nejsou za rok v klidu a teple žádnou velkou investicí. Předejdete drobným, ale i vážným poruchám a kromě toho i ušetřete až 10% na protopeném palivu.

Berte teplo domova vážně a předejděte stresu i stěžující se rodině.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.