5 důvodů, proč si pořídit sekční garážová vrata

Při výběru garážových vrat máte několik možností. V posledních letech roste zájem především o takzvaná sekční garážová vrata. A není se čemu divit. Za příznivou cenu totiž získáte kvalitní zabezpečení garáže. Kromě toho ale mají oproti jiným typům i další přednosti a výhody.

Dobré tepelně izolační vlastnosti

Sekční vrata jsou vhodná především pro garáže, které v průběhu roku vytápíte. Zatímco skrz výklopné varianty uniká velké množství tepla, systém sekcí dokáže většinu tepla udržet uvnitř prostor. Je to dáno mimo jiné tím, že dobře dosedají až k zemi. Navíc jsou jednotlivé sekce ve vnitřní části opatřeny izolační vrstvou.

Snadné ovládání

Jednoduchost ovládání je pro tento systém charakteristickým rysem. Díky tomu, že jsou vrata nadlehčována pružinou, není zapotřebí při jejich ručním otevírání nijak zvlášť velké fyzické námahy. Pokud navíc máte k dispozici automatické ovládání, stačí stisknout jedno tlačítko a dveře se samy otevřou.

Mnoho designů

Sekční garážová vrata se dnes vyrábějí v široké škále designů a barev, od klasických imitací dřeva až třeba po světle bílé. Můžete si tak vybrat design a barvu přesně podle toho, jaký je vzhled garáže, potažmo celého domu.

Dlouhá životnost

Tím, že jsou sekční garážová vrata minimálně namáhána díky svému propracovanému systému, mají obecně delší životnost nežli ostatní typy vrat. Fungovat vám budou minimálně několik desítek let, aniž by bylo zapotřebí nějakých větších a nákladnějších oprav.

Vhodné pro garáže u komunikací

Sekční garážová vrata se při otevírání zasunují pod strop místnosti. Přitom však nevyčuhují mimo svou osu ze dveří. Právě z tohoto důvodu jsou praktickým řešením pro garáže, které přímo sousedí s chodníkem či silnicí. Jsou méně náročná na prostor.

Nabídku garážových vrat tohoto typu naleznete na webu společnosti Vratové systémy Mareš, s.r.o. – vratamares.cz.

One Comment

  1. Tom 11.2.2015 Reply

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.