Jak vybrat správnou barovou židli?

Sedět není nutné jenom na gauči, v křesle, popřípadě na klasické židli. Nezapomeňte na to, že jsou i moderní možnosti, jak si můžete pohodlně posedět – třeba u pultu nebo kuchyňského ostrůvku. Tu možnost nabídne barová židle. Jak vybrat tu pravou?

Základem je materiál

První krok spojený s výběrem se týká toho, jaký materiál bude tvořit konstrukci židle. Pokud máte rád klasiku a máte raději přírodní materiály, je volba v podstatě jasná. Tím nejlepší bude ve vašem případě zcela pochopitelně dřevo. Nejde ale o materiál jediný. Také se můžete vrhnout do světa moderních materiálů. Sem patří plast. Zaujme hlavně tím, že je lehký, stejně jako je snadno tvarovatelný a může být vyrobený v různých odstínech

Myslete na pohodlnost

Barová židle není jenom designový doplňkem vaší domácnosti. Jedná se také o praktickou součást domu nebo bytu. Jak vy, tak pochopitelně i vaši hosté na ní budou sedět. A tak je třeba, aby byla pohodlná. Základem je sedací část. měla by být dostatečně velká a dobře tvarovaná. Dále nezapomeňte přihlédnout také k tomu, zda má židle opěradlo, nebo zda je možné si opřít také nohy. I to jsou vlastnosti, které s výběrem jasně souvisejí. Zvláště, když na ní vaši hosté mají sedět i několik hodin.

Nebojte se barev a moderních designů

Barové pulty, nebo kuchyňské ostrůvky, jsou samozřejmostí především v moderních domovech. A to logicky znamená to, že zde nechybí zajímavé barvy, moderní materiály a další prvky. I tomu je dobré podřídit výběr správné barové židle. Na co konkrétně se v tomto směru tedy zaměřit? Je to hlavně její design. Ať už z hlediska tvaru, tak i barev. Pokud dnes něco jasně dominuje, je to určitě nerez v kombinaci s výraznějším odstínem. Hledáte jasný a osvědčený tip? Zkuste barové židle, které budou červené, modré, ale i zelené nebo žluté. Barvu volte takovou, aby primárně ladila s vaší kuchyní.

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.