Koberce jsou stále v oblibě

V dnešní době hraje prim jednoduché, praktické a bezúdržbové vybavení domácnosti. Metrážové koberce jsou v posledních letech na ústupu. Na jejich místo nastoupily hladké povrchy a podlahové krytiny ze dřeva, dlažby nebo linolea. Nad koberci ale nemůžeme lámat hůl. Stále mají své kouzlo, které z vašeho domova vyčaruje útulné a příjemné prostředí. Proto vzrostla poptávka po kusových kobercích, které když umístíme například doprostřed pokoje na plovoucí podlahu, stane se z nich hřejivá dominanta místnosti.

Dělení koberců podle techniky

Koberců je na trhu celá řada. Vyznat se v jejich dělení není pro začátečníka snadné. Tradičním druhem koberců jsou ručně vázané varianty. Patří k nejstarší a zároveň nejdražší technice výroby koberců vůbec. Standardní a cenově příznivé koberce jsou strojně vázané. Výrobci se tak snaží napodobovat původní výrobu a staré osvědčené techniky. Díky strojní výrobě jsou koberce hotové rychle, a proto jsou dostupné pro široký okruh zákazníků. S jednoduše tkanými koberci se dnes setkáte jen zřídka. S největší pravděpodobností narazíte na známé koberce běhouny. Běhouny objevíte  téměř v každé prodejně. Jsou to  úzké koberce, které se ustřihnou na přání zákazníka v libovolné délce.Ty nejjemnější koberce se tvoří obvykle technikou všívání. Jsou nejrozšířenějším typem na kobercovém trhu. Nejlevnější koberce jsou vpichované. Na úkor nízké ceny jsou k jejich výrobě používány levné materiály s nízkou odolností.

Moderní koberce si zamilují všichni

Moderní koberce nejsou jen lapači prachu, jsou to originální designové kousky, které neomrzí. Oblíbené kusové koberce dodají šmrnc i té nejnudnější místnosti. Prodávají se v mnoha barevných a vzorových variantách i velikostech. Chlupaté shaggy koberce neboli koberce s vysokým vlasem jsou velmi příjemné na dotek, hodí se pod konferenční stolky, zamilujete si je i u postele. Koberce s nízkým vlasem pořizujte do frekventovaných místností. Nejsou tak náročné na údržbu jako jejich dlouhovlasé protějšky. Široký výběr koberců najdete na e-shopu můjkoberec.cz.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.