Zahradní domek pro klidnou relaxaci

Zahradní domky se stávají čím dál častějším doplňkem zahrad. Tento zahradní domek je drobná dřevostavba, která se může stát ozdobou vaší zahrady. Většina domků má okna a dveře a u některých najdeme i malou terásku. Výhodou této stavby je, že lze umístit v podstatě kamkoliv na vaší zahradě a většinou k její stavbě nepotřebujete stavební povolení.

Proč právě zahradní domek?

Zahradní domky můžou plnit mnoho funkcí, některé větší domky splní více funkcí najednou. Pokud si pořídíte zahradní domek, získáte tak několik metrů úložného prostoru navíc. I když si chcete pořídit zahradní domek, kde budete trávit svůj volný čas a odpočívat, jistě zde najdete trochu místa, kam můžete umístit drobné nářadí a zahradní pomůcky. Pokud nemáte místo na většinu zahradního nářadí, takže i na sekačku, kolečko a jiné, je lepší si pořídit zahradní domek na nářadí. Máte-li hodně známých a příbuzných, kteří za vámi jezdí na víkendy a prázdniny, jak vy tak i oni jistě uvítají soukromí, které zahradní domek nabízí. V dostatečně velkém domku bude stoprocentní pohodlí. Takovéhle klidné zázemí nemusíte nabízet pouze návštěvě, domek na zahradě se může stát bezpečným místem pro vaše děti, které zde můžou hrát své hry a užít si spoustu zábavy. Pokud se tedy rozhodujete pro koupi zahradního domu, pořádně si promyslete, pro jaké účely ho budete využívat. Mohlo by se stát, že si pořídíte příliš malý nebo naopak zbytečně veliký zahradní domek.

Výhody a nevýhody dřevostavby

Díky zahradnímu domku ochráníte uskladněný zahradní nábytek před nepříznivým počasím i zloději. Další výhodou zahradního domku je, že nepotřebujete stavební povolení a jeho pořizovací cena není nikterak vysoká. Každý zahradní domek se může stát originálem, stačí vybrat správné umístění například vedle jiné dřevostavby (přístřešek na auto, houpačka a jiné). V neposlední řadě se dřevěné domky pyšní tím, že mají přirozený vzhled a do zahrady zapadnou lépe než například domky z plastu. Avšak oproti ostatním materiálům je dřevo více náchylné na povětrnostní podmínky a různé škůdce. Proto je údržba o dřevěné domky náročnější než o domky z jiného materiálu.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.