Kvalitní dřez je v kuchyni zcela nepostradatelnou součástí

Místo, kde se bude připravovat nejen všední oběd, ale i víkendové speciality. Moderní kuchyně vypadá už na první pohled úplně jinak než její předchůdkyně. Změnilo se mnoho věcí, přidalo se na prostoru, ale také účelnosti. Vzdušná kuchyně, kde není nic jen tak a v níž má každá drobnost svůj význam.

Máte kvalitní myčku? Pokud ano, neznamená to, že vůbec nepotřebujete dřez. Můžete v něm omýt zeleninu nebo věci, které do myčky jednoduše nepatří. Vsaďte na oblíbené a moderní materiály, tím rozhodně neuděláte chybu!

Granitový dřez je oblíbencem mladé generace

Populární je samozřejmě i nerez nebo keramika, pro 21. století ale platí, že se sází hlavně na granit. Můžete si vybrat barevný odstín přesně podle svého gusta a nečeká vás náročná práce, pokud jde o celkovou údržbu. Kuchyňské dřezy právě z granitu odolávají mechanickému poškození a nabídnou dlouhou životnost. Je pravdou, že cenová hladina je relativně vyšší, ale na druhou stranu platí, že výhody převažují nad zápory.

Věrná napodobenina přírodního kamene nepůsobí v prostoru nijak rušivě. Nepoškrábe se, odolá vyšším teplotám, případná rýha je vlastně téměř neviditelná, je také bez vodního kamene. Proč potom granitu nedat šanci? Díky způsobu výroby je dalším plusem dlouholetá barevná stálost, nebledne tedy ani v poměrně pokročilém věku.

Podle čeho dřezy vlastně vybírat?

Zeptejte se na základní otázky, které vám pomohou s výběrem vhodného dřezu. Které konkrétně to jsou? Promyslete si nejen to, jak často vaříte, protože důležitá je také skladba jídelníčku. Pokud dominují čerstvé potraviny, kuchyně si zaslouží dvojdřez. Vaříte rádi nebo se pustíte do oběda spíš jen v neděli, když je slavnostní příležitost? A pozor, nezapomeňte také na další důležité otázky. Co třeba dřezové baterie? Ty musí být praktické, ale také ladit se zbytkem vybavení v kuchyni.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.