Philips Hue ekosystém – objevte možnosti inteligentního osvětlení

Společnost Philips jde vždy s dobou, a tak před nedávnem přišla na trh s inovativním produktem Philips Hue, který boří zavedené standardy v osvětlovacích systémech. Představujeme vám nový systém ovládání vašeho domácího osvětlení.

Philips Hue je moderní systém inteligentního osvětlení, který lze intuitivně ovládat prostřednictvím aplikace z chytrého mobilního telefonu nebo tabletu. Pomocí aplikace můžete určovat intenzitu a barvu až 50 samostatných svítidel, volit jakékoliv načasování osvětlení a zvolené kombinace kdykoliv opakovat. Systém Philips Hue vytvoří ve vašem domě jakoukoliv atmosféru, ať již toužíte po výrazném osvětlení nebo po vytvoření příjemné klidné atmosféry s nádechem romantiky.

Co zahrnuje systém osvětlení Philips Hue

Chytrý mobilní telefon nebo tablet spojuje s jednotlivými svítidly tzv. Bridge, který je prostřednictvím domácí Wi-Fi sítě připojen k internetu a díky tomu je možné jej ovládat i v případě, že se nacházíte mimo domov. Na jeden Bridge lze připojít až 50 svítidel Philips Hue a jejich příslušenství.

S Bridgem lze spojit závěsná, nástěnná, stolní LED svítidla i světelné pásky v různých provedeních. Světla lze ovládat buď samostatně, nebo je lze uskupit do celků podle místností. Poté si již stačí stáhnout aplikaci Philips Hue, ke které získáte pohodlný přístup prostřednictvím vašeho mobilního telefonu nebo tabletu, a pak si již stačí vybrat, kterou z 16 milionů barev by mělo svítidlo svítit.

Osvětlení lze použít také jako běžné jednobarevné svítidlo bez použití Bridge. Ovladač, stmívač, pohybový senzor a další doplňky, které jsou součástí systému Philips Hue, umožní regulovat a ovládat osvětlení také bez použití chytrého telefonu.

V čem Philips Hue vyniká

Na trhu existuje celá řada osvětlovacích systémů. Philips Hue se však díky svému kvalitnímu provedení a celé řadě promyšlených funkcí běžným řídicím jednotkám osvětlení naprosto vymyká. Pro každou příležitost si přednastavíte jinou barevnou scénu. Vyberete si z různých kombinací až 16 milionů barev. Světla rozsvítíte prostřednictvím internetu i na dálku.

Využijte možnost časování světel a přednastavte si systém Hue tak, aby vás jantarově zbarveným světlem s teplým tónem připravil na nerušený spánek, budil vás barvami východu slunce nebo naopak vyzařoval barvy přirozeného denního světla v chladných modrých tónech, které vám po ránu rychle zlepší náladu a uvedou vás do plné aktivity ihned po probuzení.

Systém Philips Hue je kompatibilní také s Apple HomeKit zařízeními a dalšími aplikacemi třetích stran. Díky tomu budete osvětlení ovládat hlasovými pokyny pomocí Siri, nastavíte si blikání světel do rytmu hudby či necháte systém Hue simulovat světelné odlesky ohně z krbu. Služba IFTTT dokáže propojit systém s celou řadou dalších zařízení. Díky tomu vás žárovky upozorní na nově příchozí e-mail nebo změní svou barvu podle aktuálního počasí.

Inovativní systém Philips Hue lze neustále rozšiřovat o jednotlivé světelné zdroje. Vyzkoušejte tedy některou ze základních startovacích sad a poté se rozhodněte, zda svůj osvětlovací systém rozšíříte také o další možnosti.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.