Jak osvětlit dům a zahradu ve vánočním čase?

 

Chtěli byste letos trumfnout souseda v kráse vánočního osvětlení okolo domu a na zahradě, ale nevíte, jaké typy vánočních řetězů, postaviček, sítí a dalších dekorací si pořídit? V tomto článku Vám poskytneme rady, na co se při nákupu zaměřit a které světlené dekorace jsou ideální na jaká místa.

Vánoční řetězy jsou základem v interiéru i venkovních prostorech

Základem každého osvětlení pro čas vánoc budou zajisté světelné řetězy, které lze běžně zakoupit v mnoha různých barvách. Pokud chcete velmi výrazné a hravé osvětlení, pak je ideální volit barevné vánoční řetězy z LED diod, nebo žárovek různých barev. Pokud chcete mít elegantnější vzezření domu, pak se nabízí především teple bílá barva (klasická mírně nažloutlá barva žárovky, které mohou dosahovat i LED diody), nebo studeně bílá barva (jedná se o čistě bílou barvu, kterou dokážou produkovat pouze LED diody). Zatímco teple bílé světlo navozuje teplou a vřelou atmosféru, studeně bílé světlo zase perfektně ladí se zamrzlou, zasněženou krajinou. Řetězy jsou ideální pro obtočení okolo vzrostlejších stromů, ale lze je jednoduše pomocí provázků, nebo plastových pásků uchytit i na zábradlí nebo okolo dveří a oken.

Jaké další světlené dekorace lze před domem využít?

K zavěšení na okapy, nebo zábradlí jsou pak perfektní především vánoční svítící rampouchy, případně i světelné tyče, které mohou mít i funkci vodopádového efektu. Světelné závěsy, nebo jinak řečeno světelné sítě složené z LED diod jsou ve venkovním prostředí ideální pro umístění na menší keře, zakrslé stromky apod.

Vánoční svítící dekoraci před domem lze doplnit o nejrůznější postavičky, které si zamilují především děti. Mohou to být velké figurky Santa Clause, sobů, sněhuláků a nejrůznějších zvířat, které jsou složeny z kovové konstrukce ovinuté světelným kabelem, ale lze pořídit např. i velké nafukovací figurky s výškou přes 2 m, které nenechá bez povšimnutí opravdu nikdo.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.