Zbavte se vyšlapaných cestiček na kobercích pomocí mokrého čištění

Zatěžování koberců bývá nerovnoměrné a tak mohou na některých místech vznikat vychozené cestičky. I když se je snažíme svépomocí vyčistit, nikdy nedosáhneme takového efektu, aby všechny části koberce vypadaly stejně. Majitelé koberců zkouší různé způsoby, jak je vyčistit, čištění pomocí suché pěny, která se aplikuje na koberec a po zaschnutí vysaje, nebo pomocí ručních tepovačů, se kterými se špína rozruší a po uschnutí se z koberce vysátím odstraní hrubé zbytky nečistot. Bohužel ani jeden ze způsobů nepročistí koberec do hloubky, dokonce se může špína dostat víc do hloubky, a pokud se koberec promáčí moc, mohou v něm, než za dlouhou dobu proschne, vznikat zárodky plísní. Ty se pak chůzí po koberci uvolňují do ovzduší a působí negativně na citlivé osoby, alergiky a astmatiky.

Mokré čištění koberec pouze provlhčí

Mnoho lidí se domnívá, že hloubkové mokré čištění může mít u vzniku zárodků plísní podobný efekt jako ruční tepování. Ale není tomu tak. Koberce se sice namočí, ale ihned po namočení jsou zase tekutiny zbavené důkladným odsátím. To se provádí pomocí speciálních čisticích strojů značky Kärcher. Těmi se čisticí roztok pod tlakem tryskami aplikuje do koberce, rozpustí z vláken špínu, prach a jiné nečistoty a ihned je zase pod tlakem vysáván hubicí do sběrné nádoby přístroje. Vyčistí a narovná tak nejen vlákna, ale působí i hluboko uvnitř koberce. Takže koberec je pak dokonale čistý a také příjemně provoněný.

Jedničkou na trhu v tomto směru je Čištění koberců Praha. Působí na území Prahy a v okolí do 40 km. Doprava po Praze je zdarma, jinak za příplatek. Ale i s tímto příplatkem získáte velice výhodné podmínky, protože firma Čištění koberců Praha nabízí dlouhodobě nejnižší ceny. Navíc funguje také v Brně, kde ji najdete pod názvem Čištění koberců Brno. Specializuje se na čištění koberců, ale vyčistí vám i čalouněný nábytek, židle, kočárky, autosedačky a dokonce i pelechy pro domácí mazlíčky. Čištění provádí vysoce kvalifikovaní odborníci, ale pokud byste si chtěli koberec či nábytek vyčistit sami, nabízí možnost zapůjčení čisticích přístrojů za poplatek, včetně odborného proškolení pro jejich používání. Veškeré potřebné informace naleznete na internetových stránkách firmy Čištění koberců Praha. Pro jakékoli dotazy můžete též využít telefonní linku a nebo e-mail uveřejněné na již zmiňovaných internetových stránkách.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.