Efektivní zabezpečení domu

Koupě alarmu do domu není vůbec jednoduchá věc. Ještě před samotným nákupem je totiž třeba si ujasnit, jaký přístroj pro vás bude ten pravý. Co sledovat a na co si dát pozor? Víte vůbec, co všechno by měl nabízet výrobce jako samozřejmý standard? Podívejte se s námi na funkce, které potěší každého starostlivého majitele nemovitosti.

Hned na začátku je třeba si uvědomit, do jaké míry chceme byt či dům zabezpečit. Můžeme totiž sáhnout po jednodušší a výrazně levnější variantě, která často obsahuje jen alarm s několika čidly a funkční sirénou. Tato možnost vyjde na částku pohybující se kolem čtyř tisíc korun. Pokud ale patříte mezi náročnější zákazníky a chcete si být opravdu jistí, že vašemu majetku nic nehrozí, budete si muset výrazně připlatit.

Cena dražší varianty se pohybuje v řádu několika desetitisíců korun, za něj ale zákazník obdrží certifikovaný bezpečnostní systém obsahující kamery, několik druhů čidel a dalších nezbytných komponentů. Příznivci variabilních možností si jistě zamilují bezdrátové alarmy, ke kterým lze snadno dokoupit libovolné díly s nejrůznějšími funkcemi. Vy sami si tak můžete funkčnost alarmu přizpůsobit přesně svým potřebám.

Naprostá většina moderních alarmů také využívá funkce snadného sledování stavu vašeho bytu, a to přes mobilní telefon. Můžete tak jednoduše zapínat či vypínat zařízení, a v případě jakéhokoli narušení vám okamžitě přijde textová zpráva, nebo můžete nastavit automatické zavolání bezpečnostní služby.

A co jaké další možnosti domácí alarmy nabízí? Některá zařízení lze nastavit tak, že skrz ně můžete upravovat i topení, osvětlení, nebo ovládání automatické brány. Další výhodou instalace alarmu je fakt, že díky němu budete platit nižší pojištění domu. I tak se vám tato investice vrátí.

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.