Ratanový nábytek

Jaro, a s ním pěkné počasí se nám přiblížilo stejně tak, jako posedávání venku s rodinou a přáteli. Pokud plánujete pergolu nebo ji už máte, stačí si posezení zpříjemnit pohodlným, ale na druhou stranu pevným a odolným nábytkem. Velmi vhodný pro venkovní posezení je ratanový nábytek. Na našem trhu je možno zakoupit umělý (syntetický) nebo přírodní ratan. Ratan je velmi poddajný přírodní materiál, který dobře zapadá do vzhledu vaší zahrady nebo dvorku. Je také lehký a dlouho vydrží. Větší výhodu má umělý ratan, který nesaje vodu a má tedy delší životnost. Také si u něj můžete vybrat z různé škály barev. Možná proto jsou syntetické ratanové výrobky častěji kupovány.

 

Ratanový nábytek nemusí být nutně součástí venkovního exteriéru, ale může být využíván také jako součást jídelních sestav, pohovek a stolků. Oblíbili si jej zejména příznivci naturalistického vzhledu a jednoduchého designu. Avšak venku oceníte jeho nesmrtelnost a dlouhotrvající pěkný vzhled. Zakoupit si můžete celou sestavu několika židlí nebo křesel plus stůl, případně další venkovní kousky.

Zahradní nábytek

Češi si velmi oblíbili v posledních letech, a pokud to počasí dovolí, grilování a venkovní párty. K tomu je zapotřebí mít kvalitní zahradní nábytek. Pokud se vás schází víc pohromadě, je výhodnější si zakoupit větší stůl a například tři lavice. Podle financí i podle vkusu si můžete vybírat ze široké škály materiálů: plast, hliník, dřevo atd. Většina zahradních nábytkářských firem má v sortimentu také slunečníky, lehátka, různé typy sítí a houpaček až po obaly na nábytek.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.