S pomocí energetické kalkulačky snadno zjistíte, jestli neplatíte zbytečně mnoho za plyn. Využijte ji a šetřete již dnes.

By: anthony kelly

Je to rok, dva či více, co jste se naposledy zajímali o ceny plynu a nabídky, které přinášeli poskytovatelé ve vašem bydlišti? V tom případě je načase, abyste si zkontrolovali, jestli se od té doby něco nezměnilo a vy za topení, vaření a ohřev vody neplatíte zbytečně mnoho. U drahých dodavatelů totiž můžete ročně platit i o desítky tisíc korun více, než by tomu bylo u konkurence.

Jak použít energetickou kalkulačku?

Aby byla tato možnost dostupná a snadná všem věkovým kategoriím a mohli ji využít mladí i starší zájemci, bude vám stačit pár základních údajů, které energetická kalkulačka potřebuje pro porovnání nabídek.

Zvolíte si kalkulačku pro plyn a uvedete, zda se jedná o domácnost či firmu. Doplníte váš kraj, aktuálního dodavatele, informaci, zda znáte roční spotřebu nebo ne, velikost bydlení, využití, zda máte zájem o neveřejné nabídky a vaše tel. číslo. Pak už stačí jen kliknout na buton Srovnat ceny plynu a zobrazí se vám přehled nabídek, který vám sdělí, jaká společnost vám nabídne aktuálně plyn za nejvýhodnější cenu.

Snižte svou spotřebu co nejvíce

Cena plynu se stále mění, může za to jak nabídka, tak poptávka i přispění úřadů neboli státu. Aby byla vaše faktura za plyn co nejnižší, uvědomte si, v čem můžete přispět ke snížení odběru a tím uspořit.

Ač se to nezdá, velmi vám pomůže vaření s pokličkami. Aby se totiž uvařila voda v hrnci, který není zakrytý, potrvá tento proces mnohem déle, než když použijete pokličku. I u pečení se dá na spotřebu vyzrát. Stačí, když troubu rozehřejete a před koncem pečení ji vypnete dříve a jídlo necháte tzv. “dojít“.

Myslete na to, že snížíte-li teplotu vytápění byť jen o pár desetin stupňů Celsia, vaše peněženka to pocítí. Raději si oblékněte svetr a pantofle, než abyste zbytečně topili na zbytečně vysokou teplotu.

Šetřete i tím, že si koupíte úsporný plynový kotel. I tady jsou úspory značené, díky mnoha typům si můžete vybrat kotle s výměníkem, takové, které ohřívají vodu přímo atd. Odstraňte letitá, stará plynová kamna, která často postrádají termostat, nebo jej mají nefunkční. Dům penetrujte, termostatické hlavice nejsou tak drahé, investice se vám brzy vrátí a váš dům nepromrzne ani, když nebudete doma, díky čemuž jej pak nebudete muset zdlouhavě vytápět.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.