Dřevěná terasa vám umožní více využívat váš exteriér

Možná jste vyzkoušeli příjemné posezení na terase svých přátel a tak vás to nadchlo, že si chcete pořídit i tu svoji. Anebo se vám omrzelo posezení u zahradního nábytku v trávě, nechcete mít mokré nohy od rosy a nechcete se bořit do země, když zaprší. Ať už je váš důvod k zakoupení dřevěné terasy jakýkoli, jsou to velmi dobře investované peníze. Získáte krásný kus plochy k využití.

Aby se vám investice vyplatila, dobře vyberte kvalitního dodavatele, kterému práci na terase zadáte. Vyberte společnost, která už má nějaké realizace teras za sebou a má tak dobré zkušenosti. Inspiraci načerpejte ve fotogaleriích, které tyto společnosti často na svých webových stránkách nabízí. Zjistíte tak, že terasu nemusíte dělat jen venku, můžete ji využít i v zimních zahradách, kolem bazénů, v interiéru

Kvalita dřeva

Dřevěné terasy se nejčastěji dělají z exotického dřeva, které má velmi dobré vlastnosti proti otěru a dlouhou životnost v rozmezí od 30-50 let. Dřevo je samozřejmě potřeba napustit oleji, díky kterým se životnost značně zvýší. Odborníci doporučují dvojité namočení.

Exotické dřevo nabízí krásné barevné varianty od světle hnědé, přes tmavou hnědou až po nádech červené. Můžete tak sladit terasu třeba s barvou fasády, nebo oken, případně jiných doplňků domu.

Stavba terasy

Před samotnou stavbou dřevěné terasy by vám měla společnost, kterou jste si zvolili udělat nákres, projekt stavby. Dobře tak zjistíte, jak dlouho bude probíhat sušení dřeva, jak dlouho napouštění olejem, jak dlouho potrvá příprava štěrkové lože, do které se dřevěný hranolový rošt usazuje. Na rošt pak přijde umístění samotných pochozích prken.

K dřevěné terase je možné dokoupit i různé doplňky, jako jsou třeba lišty ze stejného materiálu, krytky na díry pro slunečník, odvody vody a vzduchu a jiné. Nechte si poradit odborníky, kteří jsou zkušení a pomůžou vám k realizaci dřevěné terasy, se kterou budete skutečně spokojeni.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.