Venkovní roleta: společník rodinných domů

Autor obrázku: woodleywonderworks

Co se možností zatemnění oken týče, rodinné domy jsou na tom o něco lépe, než bytové jednotky. Majitelům domů se otevírají možnosti, jak efektivněji zastínit okna a zajistit si tak větší soukromí, ale hlavně větší tepelnou pohodu, a to v létě i v zimě. Využít k tomu mohou venkovní rolety.

Vnitřní systémy stínění, jako jsou žaluzie nebo závěsy mohou doplňovat interiér a současně plnit funkci stínění z důvodu soukromí, ale jejich efektivita, když přijde na reálné snižování teploty interiéru v létě, není tak velká. V tomto ohledu se nemohou s venkovními zatemňovacími roletami vůbec srovnávat.

Jaké přednosti tedy venkovní rolety nabízejí?

Pořízením venkovních kovových rolet získáte především kvalitní zatemnění, které je schopné zajistit i dokonalou tmu. Rolety jsou tvořeny vedle sebe poskládanými lamelami, které umožňují propouštět vzduch. To znamená, že i při zatažených roletách budete schopni větrat. Vzhledem k jejich umístění před okny, můžete okno klidně otevřít bez obav z horkého vzduchu, který vám půjde dovnitř. Rolety totiž před okny vytvářejí stín a vzduch ochlazují. Díky tomu vytvářejí doma úžasnou tepelnou pohodu a to i bez klimatizace. V zimě se rolety také vyplatí stahovat, neboť pomáhají šetřit na vytápění – zabraňují totiž zbytečným únikům tepla. Kovové rolety v době, kdy jste mimo domov, fungují také jako zábrana proti zlodějům. Platí to i o běžných roletách, které běžně nejsou označeny jako bezpečnostní.

Montáž rolet není složitá, ale je třeba si včas rozmyslet jejich pořízení. Pokud byste totiž byli rozhodnutí ještě při samotné stavbě domu, můžete je zakomponovat pod omítky s pomocí roletových překladů Heluz, které se v průběhu stavby uloží nad okna a do nich se vloží pouzdra rolet. V opačném případě lze pouzdra instalovat do okenního výklenku nebo přímo na zeď nad nimi.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.