Chladivá inspirace ze severu – NORDIC STYL

Autor obrázku: Herry Lawford

Blížící se zima dělá již mnohým z nás vrásky na čele. Přestože je to kruté roční období, můžeme si jej užít podle našich představ. Inspirujme se na krutém severu, kde jsou již se zimou po dlouhé generace v symbióze. Jedná se o NORDIC STYL, tedy styl inspirovaný severem. Můžete si tak zařídit celou domácnost, ale i jen pořídit pár chytrých doplňků na zimu.

Kde je vlastně původ?

Samotný původ je ve Skandinávii, ale inspiraci lze najít i na Islandu nebo třeba v Kanadě. Samozřejmě, že se v tomto stylu prolíná již mnoho kultur a to díky velké globalizaci a multikultuře. To znamená, že jsou zde i prvky, které se do klasického severského stylu neřadí.

Severský styl nebo NORDIC STYL poznáme již podle barev. Bytové doplňky jsou mnohdy velmi pestré a pěkné, protože pestré barvy či pastelové barvy mají nahradit barvy, které na severu v přírodě kvůli dlouhým zimám moc nenajdeme. Samozřejmě, že je pak lidé chtěli mít doma a tak si podle toho upravovali jak svůj dům, tak i bytové doplňky doma.

Od postele po lampičku

Severský styl se kromě barev ale vyznačuje i multifunkčností a skloubením s perfektním designem. Ten je mnohdy specifický. Kulaté oblé tvary, nemá rád tolik geometrie, na kterou jsme zvyklí spíše my. Severský styl je ale oblíbený i díky skvělým vlastnostem, jako je třeba snadné složení, které je pak prostorově velmi nenáročné. Skládací nábytek, ale plně funkční. Je lehký, levný a nahradí klasický masiv.

Oblíbené jsou pak ale i designové lampy, jelikož při dlouhých večerech je třeba samozřejmě světla. Lampy mají často barevné nástavce a klobouky, jsou vysoké a vhodné ke čtení například na gauči.

Kde snadno nakoupit?

Klasický NORDIC STYL a kvalitní značky, jako je Ferm Living nenajdeme v supermarketu. Abychom nemuseli jezdit až na sever Evropy, stačí hledat na internetu a nakoupit tak v internetových obchodech, které se specializují na severský styl.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.