Ideální teplota v ložnici


Teplota v ložnici má vliv na kvalitu našeho spánku. Odpověď na otázku, jaká je ta ideální, si přečtěte v tomto článku.

Jaká je ideální teplota v ložnici

Kvalitu našeho spánku ovlivňuje mnoho faktorů. Těmi nejznámějšími jsou kvalitní matrace, strava, naše aktivita přes den a nesmíme zapomenout ani na teplotu v ložnici. Toto téma se často stává horkou půdou v domácnosti, kdy jeden z partnerů vyžaduje teplo v ložnici a druhý naopak chlad. Podle odborníků je ideální teplota v ložnici nižší než ve zbytku domácnosti, a to 16-19 °C. Důvod můžeme hledat ve faktu, že při usínání roste hladina melatoninu a tím klesá tělesná teplota. V chladnějším prostředí se nám také lépe dýchá a nevyhovuje tolik roztočům, pro které je ideální teplé a vlhké prostředí. 

Jak snížit teplotu v ložnici

Teplotu v ložnici v létě zaručeně snížíme pomocí klimatizace, venkovních žaluzií, rolet a větráním až večer. Pořídit můžeme také letní set polštáře a přikrývky.  

Ledová sprcha před spaním není dobrý nápad. Jedná se pouze o krátkodobé řešení. Studenou vodou tělo uzavře své póry, aby se chránilo před chladem a později hůře odvádí horko. Proto se sprchujte spíše vlažnou vodou.

Hřejivé, letní a celoroční sety

Dobrým řešením může být pořízení vhodného setu polštáře a přikrývky. Vybírat můžete z letních prodyšných setů, zimních hřejivých nebo si kupte celoroční set. Letní jsou více vzdušné a odvádí lépe přebytečné teplo, hřejivý set naopak teplo lépe u těla zadrží.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.