Jak se ochladit v teplém létě

Ačkoli letošní léto není ve znamení takového horka jako loni, přesto můžete mít v bytě nepříjemné vedro, obzvlášť máte-li okna otočená jižním a západním směrem. Nejefektivnějším způsobem, jak se horka zbavit, je pořízení stacionární nebo mobilní klimatizace, případně ventilátoru. A to nejen kvůli ochlazení místnosti, ale hlavně z důvodů zabránění velkého množství zdravotních problémů, které horko způsobuje. Například vedro výrazným způsobem vyčerpává organismus, hůře se nám dýchá, jsme unavení, malátní, zvyšuje se riziko kolapsových stavů. Zvláště kardiaci a chronicky nemocní by neměli rizika tepla podceňovat a měli by hledat způsoby, jak se zchladit.Mobilní klimatizace Sakura

Dozrál čas na nákup klimatizace

Dříve se využívala v Čechách klimatizace pouze sporadicky, ale časy se mění. Už i Češi pochopili výhody tohoto zařízení a pořizují si ho do svých domácností. Klimatizace je totiž nejúčinnějším přístrojem na ochlazení místnosti, který si můžete koupit. Rychle zchladí místnost, nevíří prach a při správném používání má pozitivní vliv na zdraví. Může navíc působit jako čistička vzduchu a dá se s ní i topit.

Kompromis mezi klimatizací a ventilátorem

Pokud z nějakého důvodu nechcete klasickou stacionární klimatizaci a ani ventilátor vám nevyhovuje, zvažte nákup mobilní klimatizace. Je přenosná, méně finančně náročná, nevyžaduje žádné stavební úpravy a snadno a rychle ochladí místnost. Oblíbená je především v panelácích, kde bývá instalace klasické klimatizace náročná nebo v historické zástavbě, kde nejsou povoleny stavební úpravy.

Ventilátor mnohdy stačí

Klimatizace je dobrá věc, ale někdy stejně dobře poslouží ventilátor, který bývá preferován českými domácnostmi. Například pokud potřebujete ulevit od vedra pouze pár dní v roce nebo pokud v přehřáté místnosti nepracujete celý den. V takovém případě vám stačí větrák, který poskytuje za pár korun okamžitou úlevu od vedra. Výhodou je kromě nízké ceny jeho skladnost a mobilita.Ventilátor Westinghouse

Stolní a stojanové ventilátory se dají přemisťovat podle potřeby a nezabírají téměř žádné místo. Když je nepotřebujete, jednoduše je uložíte například do skříně. Lepší ochlazení nabízejí stropní ventilátory, které jsou k dostání za mírně vyšší cenu. Jejich výhod je ale nespočet, od zamezení víření prachu přes tichost přístroje až po kombinaci větracího efektu s osvícením (např. stylový ventilátor Westinghouse Princess).

 

logo CVBCVB VENTILÁTORY A KLIMATIZACE je česká firma s tradicí specializující se na prodej ventilátorů a klimatizací. Získali jsme prestižní mezinárodní ocenění důvěry obchodních partnerů AAA, zařadili jsme se tak mezi 0,2 % nejspolehlivějších firem v ČR s nejvyšší spolehlivostí a kredibilitou. Kromě ČŘ působíme úspěšně i na německém trhu.

http://www.ventilatory-shop.cz/

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.