Jak využít starý globus

Starý globus
Starý globus, Autor obrázku: Sudhamshu Hebbar

Našli jste během jarního úklidu nepoužívaný starý globus a nevíte co s ním?

Pokud vás jako první napadlo jej vyhodit, zkuste ještě zvážit, zda se nedá využít nějakým jiným způsobem než doposud.

Že vás nic nenapadá? Pak byste se měli nechat inspirovat naším příspěvkem, ve kterém se dozvíte, co vše můžete ze starého globusu vyrobit.

Globus jako netradiční osvětlení

Svým tvarem globus přímo vybízí k tomu, aby byl použit například jako stínítko na lampu. Stačí jej rozpůlit a jednu polokouli umístit na připravený podstavec. Ten ale také můžete vyrobit přímo z globusu. Nápadů, jakým způsobem jej vyrobit, je nepřeberně mnoho. Stejně skvěle globus bude vypadat jako stínítko na závěsnou lampu, kdy z něj stačí odstranit pouze kus spodní části a máte hotovo.

Pokud ovšem nechcete nějakým způsobem zasahovat do struktury globusu a raději jej chcete ponechat vcelku, můžete jej snadno zavěsit ke stropu dětského pokoje. Čím víc druhů globusu v různých velikostech tímto způsobem uchytíte, tím úžasněji to bude vypadat. Pokud chcete zkusit vyrobit vlastní osvětlení a rádi zkoušíte nové věci, podívejte se na návod, jak vyrobit stylové stínítko z plastových lžiček!

Nech mi vzkaz na globusu

Starý globus můžete ale využít ještě mnohem praktičtěji. Pokud jeho povrch potáhnete speciální tmavou hmotou, poslouží vám globus stejně jako tabule na vzkazy, kde křídou zanecháváte své zprávy. Pokud se rozhodnete pro tento způsob využití globusu, ponechte jej v jeho pevné konstrukci, díky bude nejen stabilnější, ale i designově mnohem atraktivnější. Nápis na globusu můžete ale udělat i jinými, klasičtějšími způsoby. Stačí vystřihnout šablonu nápisu, který na globus chcete umístit a přestříkat ji barevným sprejem. Pokud jej doma nemáte, můžete použít temperové barvy. Na nápis následně aplikujte lak, aby vám vydržel co nejdéle.

Globus do každé kuchyně

Přijde vám myšlenka globusu v kuchyni poněkud netradiční? O to zajímavěji na vás bude působit. Z polokoulí totiž můžete mít jednoduché mísy na ovoce nebo dekorační prvky, které doladíte několika dalšími doplňky. Výhodu v tomto případě mají ti, kteří disponují více než jedním globusem. S více různě velkými globusy se totiž dají vytvořit skutečně skvělé výtvory, které ocení nejen milovníci cestování, ačkoliv právě v jejich pracovnách a obývacích pokojích budou doplňky z globusu vypadat opravdu senzačně.

Zapojte svou fantazii a využijte nepotřebný starý globus třeba jako podklad pod nástěnné hodiny nebo atraktivní lampu. Způsobů, jak nepoužívaný globus využít, je tak mnoho, že se nemusíte obávat, že byste pro něj nenašli žádné uplatnění. Stačí se jen zamyslet a jistě přijdete na spoustu dalších nápadů a triků, kde by se dal globus v domácnosti využít.

Své místo si jistě najde i ve vaší kanceláři, kde bude tvořit moderní interiérový doplněk, který neunikne pozornosti žádného z vašich obchodních partnerů. Další super výzdobou v kuchyni může být i vlastnoručně namalovaný obraz na zdi, ke kterému vůbec nepotřebujete umět malovat, podívejte se, vypadá báječně a návod je opravdu jednoduchý.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.