Jakými technologiemi je vhodné vybavit dům před zimou?

Letní počasí se nám stále ještě připomíná svými vysokými teplotami, ale ani podle meteorologů tato situace již nebude trvat dlouho. A podle dlouhodobých statistik také po dlouhém létě přichází tuhá zima. Je tedy rozhodně vhodné na zimu svou domácnost připravit a také dovybavit některými produkty nebo novými technologiemi. A jaké jsou vhodné? Na to se zaměříme v dnešním článku!

Efektivní vytápění díky infračerveným zářičům

Oblast vytápění rodinných domů je před každou zimou velmi ožehavým tématem. Stále jsou vyvíjeny nové metody a technologie, některé s vysokou funkčností, ale drahým provozem, jiné naopak. Mezi velmi populární v současnosti patří především infratopení, tedy vytápění interiérů za pomoci infračervených zářičů. Ty mohou být instalovány kdekoliv bez velkých stavebních zásahů. Jejich výhodou je, že využívají sálání tepla a neohřívají místnost, ale přímo objekty a osoby v místnosti. Pocitová teplota je vysoká a také je snížen rozdíl mezi venkovní a vnitřní teplotou.

bytmag.cz_sunline-agida_cz_01

Odvlhčovače vzduchu

S příchodem podzimního sychravého počasí a také s příchodem zimy, začínají mít zejména starší rodinné domy problémy s vlhkostí. Je zapotřebí pravidelně a intenzivně větrat, což je za deště nebo v mrazu složité. V interiéru se tak kumuluje vlhkost, která se bohužel dostává do příček i do vybavení domácností. Vysoušeč vlhkosti je ideálním produktem pro rodinné domy. Doporučujeme elektrické modely, u kterých je zaručena vysoká výkonnost.

bytmag.cz_sunline-agida_cz_02

Do dílen a garáží se hodí plynová topidla

Myslet byste měli i na místnosti, které nejsou využívány stále, ale občas je v nich zapotřebí udělat teplo. Jedná se především o dílny, garáže nebo zahradní domky. V této oblasti jsou velmi hojně využívaná především plynová přenosná topidla. Myslete i na záložní zdroje vytápění, kdyby se s hlavním otopným systémem něco stalo. Rady a tipy jak vybírat záložní zdroje ohřevu interiéru najdete v tomto článku.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.