Nechte si za svůj odpad zaplatit

bolt-2349148_640

 

Již v každé obci dnes nalezneme barevné kontejnery, které slouží k recyklaci papíru, skla nebo plastu. Věděli jste ale, že za recyklaci papíru nebo kovů můžete dokonce dostat zaplaceno? Stačí tento tříděný odpad dovézt do sběrny, která se zabývá jeho výkupem.

Recyklací pomáháme snižovat nepříznivý dopad na životní prostředí, ale také zlevňovat ceny finálních produktů. Například u kovů totiž platí, že zpracování surového materiálu je mnohem dražší a energeticky náročnější než zpracování recyklovaného materiálu. A proto, máte-li doma starý kovový rám od kola, kovové tyče, starý kovový plot atd., popřemýšlejte nad variantou výkupu v nejbližší sběrně.

Je však třeba mít na paměti, že ceník železa se neustále mění v závislosti na konečných cenách hutí a sléváren. Pro přesnou cenu proto doporučujeme kontaktovat příslušnou sběrnu.

Co do sběrny nepatří

Ne vše, co se tváří jako kov, však můžete odnést do sběrny. Zpravidla nebývají vykupovány kombinované obaly, jako jsou víčka od zavařenin, víčka od jogurtů, obaly od čokolád a další. Některé sběrny dokonce nepřijímají hliník. Informujte se proto předem, zda ho vámi zvolená pobočka vykupuje či nikoliv.

Platby už pouze bezhotovostně

Za papír i kovy dostanete ve sběrnách zaplaceno. Je však nutné počítat s tím, že platby za kov už jsou možné pouze bezhotovostně. Toto nařízení začalo platit již v roce 2015 a bylo reakcí na časté krádeže kovových předmětů, které pak byly vykupovány ve sběrnách.

TSR Czech Republic s.r.o.

Jednou z nejvýznamnějších společností, které vykupují kovový odpad a papír, je TSR Czech Republic s.r.o. Firma disponuje mnoha pobočkami po celé ČR. Pro aktuální ceník barevných kovů a papíru kontaktujte nejbližší pobočku.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.