Ochrana majetku za pár korun? Vyměňte kamerový systém za fotopast

V posledních letech jsou kamerové systémy, které slouží pro ochranu soukromého i veřejného majetku, čím dál častěji nahrazovány fotopastmi. Jedná se o malé, plně automatické mobilní zařízení, které je možné pořídit za pár korun a oproti kamerovým systémům má spoustu výhod.

Fotopast je ideálním pomocníkem pro ochranu majetku nebo sledování zvěře. Je aktivována v okamžiku, kdy je zaznamenán pohyb ve sledované oblasti. Fotopast je spuštěna nejen na základě pohybu, ale také na základě okamžitého teplotního rozdílu, a proto se nespustí například když pouze padá listí ze stromů.

Nevýhody kamerových systémů

Kamerové systému s sebou přinášejí mnoho nevýhod, díky kterým oproti fotopastem postrádají svou praktičnost. Jednou z nich je například nutnost umístit zařízení na viditelné místo. Zloděj je na kamerový systém většinou připravený a kameru velmi rychle odhalí.

Nahrávací zařízení musí být navíc s kamerou propojeno kabeláží. Neobejdete se tedy bez zásahu do zdiva, ani bez připojení k elektrickému napájení. Vzhledem k tomu, že s kamerovým systémem není možné hýbat a jeho instalace je poměrně náročná, soukromé osoby i obce dávají ve většině případů přednost právě fotopastem.

Nízké náklady, jednoduchá instalace a spousta dalších výhod

Kvalitní fotopast pro ochranu majetku pořídíte již za několik tisíc Kč. Instalace je velmi jednoduchá a v případě potřeby můžete zařízení kdykoliv přemístit jinam. Většinou se fotopasti umisťují do keřů nebo stromů a jsou tedy velmi dobře maskované. Sledovaný objekt je tedy objeví jen velmi těžko. Další nespornou výhodou je fakt, že u fotopastí vybavených GSM modulem vám mohou být pořízené snímky ihned odeslány na mobil nebo e-mail.

Rozhodli jste se pořídit si fotopast a nejste si jisti s výběrem produktu, který bude vyhovovat vašim potřebám? Navštivte například obchod Výcvikové obojky v Praze 3, kde vám odborný personál pomůže vybrat nejvhodnější zařízení přímo pro vás.

 

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.