Originální dekorace – nekupujte obrazy, vyrobte si je!

Když konečně nový byt zaplníte novým nábytkem, je to pocit k nezaplacení. Holé stěny však i tak působí nezabydleně a často tak kazí dojem. Na trhu najdeme obrovský počet plakátů, obrazů či grafik, všechny se však vyrábí sériově v řádech stovek a tisíců kusů. Proč riskovat, že váš soused se bude ve svém bytě chlubit stejným obrazem, jako vám visí v obývacím pokoji nad gaučem? Nespoléhejte na konzum a dekorace si vytvořte sami! Nejen že budete originální, ale často také výrazně ušetříte.

Stačí zajít do jakýchkoli uměleckých potřeb a pořídit čistým rám či rovnou plátno. Pokud nepatříte mezi kreativce, kteří si obraz sami rovnou namalují, nezoufejte. Existuje hned několik možností využití rámu. Nejjednodušším řešením je vytvořit umělecké dílo tak, že do rámu napneme jakoukoli textilii. Vyberte si motiv či potisk, který se vám líbí a pěkně doplňuje interiér. Pokud dáte několik obrazů z metráže vedle sebe, vytváří velmi příjemný efekt.

Další možnost se skrývá v krabicích dole ve skříni, kde skladujete rodinné fotografie. Pokud jste nikdy moc nefotili, začněte! Jednotlivé snímky stačí poskládat do rámečků, nejlépe dřevěných, a chaoticky zavěsit na zeď. Zapomeňte na souměrnost, jednotlivé rámečky by měly být nejlépe co nejméně podobné. Vznikne poutavá mozaika vytvořená z vašich vzpomínek, která zaujme každou návštěvu. V případě, že chcete zachovat umělecký dojem, použijte černobílé fotografie.

Zajímavým řešením je také nalepení originálních samolepek na zeď. Jedná se o velmi moderní a populární možnost, jak jednoduše ozdobit stěny. Navíc většina společností nabízí vytvoření vlastního designu nálepky přímo na zakázku, i zde tedy můžete uplatnit své kreativní nápady a přizpůsobit nálepku stylu vašeho bytu. Nebojte se experimentů, váš byt si to zaslouží!

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.