Rozkládací pohovka – praktické vylepšení nebo zbytečný přepych?

Výběr pohovky při zařizování nového bytu bývá opravdovým oříškem, vždyť pohodlná sedací souprava tvoří srdce celého obýváku a schází se na ní celá rodina. Za složité rozhodování částečně může i bohatá nabídka, která nutí zákazníka zvážit i sebemenší detail pohovky. Právě to je však nezbytně nutné, a to platí obzvlášť v tom případě, že jste se rozhodli pořídit sedačku rozkládací. Na rozdíl od nevariabilních pohovek je zde totiž třeba věnovat pozornost nejen vzhledu a pohodlí při sezení, nýbrž i kvalitě spánku.

A jaké důvody by vás mohly vést ke koupi rozkládací pohovky? Je jich hned několik a sami možná zjistíte, že by se vám pohovka, kterou jde během několika minut, ne-li vteřin přeměnit v pohodlné lůžko, mohla velmi hodit. Primárním důvodem bývá alternativní místo na spaní určené především návštěvám, které hodlají zůstat přes noc. Pro tuto variantu ještě není natolik nutné dbát o to, aby byla pohovka vybavena roštem, který se vyrovná klasické posteli. Na občasné přespávání je totiž vhodná většina rozkládacích sedaček na trhu.

Náš tip: Chcete nad sedací soupravou originální dekoraci? Namalujte si vlastní obraz. Nemáte-li dost uměleckého talentu, pořiďte si sadu na malování podle čísel. Díky mí i vy budete malovat skvěle.

Pohovka, která zároveň slouží jako lůžko, je také ideálním řešením omezené dispozice bytu či pokoje. Ve dne tedy slouží jako obyčejný gauč, ale na noc ji lze rozložit a denně používat jako postel. Pro tuto možnost se asi nejvíce hodí větší, nejčastěji rohové sedačky, které bývají vybaveny i úložným prostorem pro ložní prádlo, a usnadňují tak přípravu lůžka. Pokud pořizujete sedačku pro každodenní přespávání, je nutné se vždy přesvědčit, že rošt vyhovuje vašim potřebám. Proto se nestyďte a zeptejte se personálu obchodu, zda je pro vás tato pohovka vhodná. Spaní na nedostatečně kvalitním roštu by vám totiž mohlo způsobit výrazné problémy se zády a páteří.

Koupě rozkládací pohovky dříve představovala risk, jelikož na trhu jste mohli najít jen omezené množství variant a většinou tak vzhled sedačky nevyhovoval vašim požadavkům. To už je minulost, rozkládací varianty lze sehnat jak u látkových, tak kožených sedaček. Vybrat si také můžete mezi různými konstrukcemi, ať už toužíte po rohové sedačce, nebo spíše menší jednoduché variantě. Stejně tak i barevné provedení neklade žádné meze, jelikož většina látkových potahů je vyměnitelná, a tak vám nemusí dělat starosti ani znečištění, ani barevné obměny.

 

 

2 Comments

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.